FRANSA'YA 'ÖZGÜRLÜK' GÖTÜRECEK!

Ünlü modacı Cengiz Abazoğlu, ikinci kez katılacağı Paris Haute Couture Moda Haftası kapsamında 6 Temmuz'da yapacağı defileyle, 2009 Sonbahar- Kış koleksiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Magazin

FRANSA'YA 'ÖZGÜRLÜK' GÖTÜRECEK! BELLER ÇOK SIKI
Bundan altı ay önce yine Paris Haute Couture Moda Haftası'nda ilk defilesini gerçekleştiren Abazoğlu, 6 Temmuz'daki defilesinde 'özgürlük' anlamına gelen 'Liberte' adlı koleksiyonunu tanıtacak. 'Bir heykeltıraşın elinden çıkmış gibi görünen formlar yaratmaya çalıştım' diyen ünlü modacı; heykelsi büstlerin hakim olduğu koleksiyonuyla ilgili şöyle konuştu: 'Defileyi izleyenler çok sıkı beller ve asimetrik kesimlerle karşılacak. Kumaş olarak tafta, saten, liberlin ve şifon kullandım. Koleksiyonda, uçuşan etekler ve çift etekler öne çıkıyor. Renk olaraksa zümrüt yeşili, mor ve tonları, gri ve tonları, bej ve siyah renkler hakim. İşlemelerde stilize edilmiş Osmanlı motiflerine yer verdim. Koleksiyona romantik ve fütiristik bir görünüm hakim diyebilirim.' Defilede 33 tasarımını sergileyecek olan Abazoğlu, 'Neden 33?' sorumuza ise şu yanıtı verdi: 'Çünkü 33'ün uğuruna inanıyorum! Paris'te yaptığım ilk defilede de 33 parça vardı ve defile çok başarılı geçti, herkesten çok güzel övgüler aldım.' Ünlü modacının 'Bu defile için de iddialı mısınız?' sorusuna yanıtı ise şöyle oldu: 'Moda endüstrisinde iddiasızım derseniz baştan kaybedersiniz. Tabii ki iddialıyım. Teatral anlamda, görsel ve teknik açıdan izleyen herkesin yükseleceği, heyecanlanacağı anlar olacağına inanıyorum.'
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: