FRATELLİ LA BUFALA!

Magazin

FRATELLİ LA BUFALA! “Bufala Kardeşler”; Giuseppe, Antonio ve Gennaro La Bufala, Napoli’nin Eboli Kasabası’nda doğdular.

Mozzarella üreticisi babalarının ani ölümü üzerine, aile işine devam etmek ya da yeni bir ufka doğru yelken açmak arasında zor bir kararla baş başa kalan kardeşler, tüm varlıklarını satıp gelirini eşit paylaştıktan sonra göçmen olarak yeni bir hayata doğru yol almayı tercih ettiler.

Tüm hayali bir restaurant açmak olan “Pippo” lakaplı ağabey Giuseppe, New York’a gitti ve bir İtalyan lokantasında pizzacı olarak iş buldu.

“Toto” olarak tanınan Antonio, Madrid’e giderek bir flamenko dans okulu açtı.

En küçükleri olan Gennaro ise; hayatında hiç resim yapmamış olmasına rağmen hep hayalini kurduğu ressam olma hayalini gerçekleştirmek ve kendini resimde geliştirmek üzere gittiği Paris’te bir otoparkta gecce bekçiliği yapmaya başladı.

Seneler sonra, şansı yaver gitmiş olan “Pippo”yu New York’ta bir pizza restoranı açmış buluyoruz. “Toto”da Madrid’in en büyük pizza restoranının sahibi olarak karşımıza çıkıyor. Kendini resimde geliştirmiş olan Gennaro da Milano’da pizza restoranı açmaya karar veriyor.

İki büyük ağabey kurdukları ortaklıkla baba birliğine tekrar dönüyor ve şirketlerinin ismini “Fratelli La Bufala - FLB” olarak belirliyorlar. İki kardeş, Tokyo’da açtıkları ve büyük sükse yapan pizza restoranlarının ardından hep özlemini çektikleri memleketlerine, Campania’ya geri dönme kararı alıyorlar. Bu karar ve sonrasında 3. kardeş olarak Gennaro’nun da ortaklığa dahil olmasıyla, Fratelli La Bufala restaurantları Napoli’den 4 kıtaya yayılan, İtalya’nın en büyük Pizzacı Grubu haline geliyor.

Bu arada; resim sevdası devam eden Gennaro’nun resim çalışmalarını tüm FLB restoranlarında görmeniz mümkün.

Fratelli La Bufala - İstanbul Levent Loft: “Mekanıyla da Gerçek”…

İstanbul’un dünyaca ünlü ödüllü proje Levent Loft’taki mekanında modern, sıcak ve yalın bir dekorasyonu bulunan Fratelli La Bufala’da duvarlara; Ressam Gennaro La Bufala tarafından, Fratelli La Bufala’nın tarihi ve marka içeriğini yansıtan İstanbul’a özel resim çalışmaları hazırlandı. Bu özel çalışma tüm dünyadaki Fratelli La Bufala restaurantlarında dekorasyonun değişmez parçası olarak uygulanıyor.

“Gerçek Mozzarella” Fratelli La Bufala- Levent Loft’ta…

Tüm “Fratelli La Bufala” restaurantlarında kullanılan mozzarella peyniri Napoli’de dünyanın en büyük mozzarella üreticisi Mandara Mozzarella’dan alınan D.O.P özel bir peynir… Pizzaların yanı sıra soğuk mezelerde de kullanılan manda mozzarella’sı ( buffalo mozzarella), Fratelli La Bufala -İstanbul’a Napoli’den ithal olarak geliyor.

İtalya’da beş kuşaktır bufalo mozzarellası üreten Mandara Mozzarella fabrikası Campania bölgesinin kuzeyinde yer alıyor. Yakın bölgelerde yaşayan mandaların sütleri, 24 saat dinlendirildikten sonra işçiler tarafından karıştırılarak git gide kıvamı yoğunlaştırılıyor ve peynire dönüşüyor. Toplam üç saat içinde karışım şekillendirilerek kar beyazı küreler oluşturuluyor. Daha sonra bu küreler tuzlu suya koyularak gün içinde İtalyan marketlerine, birkaç saat içinde de Avrupa ve Avrupa dışı ülkelere gönderiliyor, nereye gönderilirse gönderilsin peynirler özel şoklama yöntemi ile her zaman ilk tazeliğini koruyor.

Fratelli La Bufala-İstanbul için İstanbul yakınlarında Mandara ortaklığı ile manda sütünden yapılma “gerçek mozzarella” ile manda ve sığır eti üretiminin kısa sürede ülkemizde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Fratelli La Bufala; ortak kültürümüz olan Akdeniz’in lezzetli, özel seçilen sebze ve meyvelerini kullanıyor.

Manda Etinin Eşsiz Lezzeti…

Karakteristik özellikleri nedeniyle her yaştan “etsever” için uygun olan Manda eti; doymuş yağ oranı düşük, protein, vitamin ve demir açısından zengin, yağsız, yumuşak ve hafif, tat olarak da dana etinden farkı olmayan, sadece terbiyesi farklı yapılan bir et türüdür. Besleyici özellikleri nedeni ile özellikle çocuklar, gençler, yaşlılar, sporcular tarafından tüketilmesi önerilmektedir. Ete tadını veren, mandaya yedirilen yem ise İtalya’dan gelen reçeteler doğrultusunda özel olarak hazırlanmaktadır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: