FRATELLI LA BUFALA AÇILDI!

Pizza’nın Zirvesi, Napoli Mutfağı’nın İstanbullular’la buluşması 19 Kasım’da Levent Loft’da sanat, cemiyet ve iş dünyasından pek çok konuğun katılımı ile gerçekleşti.

Magazin

FRATELLI LA BUFALA AÇILDI! Davetliler arasında; Hamdi-Şafak Akın,Yurdal-İvana Sert,Deniz Adanalı,Ertekin Dinçay,Galip-Gülden Bilgin,Neslihan-Ahmet Kozanoğlu,Gülgün Çavuşoğlu,Orhan-Ebru Sanus,Özgü Namal,Perihan Akı,Pınar Tezcan,Erol Kaynar,Leyla Üstel Çağatay yer aldı.

Fratelli La Bufala-Turkina LTD CEO ‘su Kemal Okan ve Fratelli La Bufala CEO'su Guiseppe Marotta davetliler ile tek tek ilgilenip, pizzanın ve mozzarellanın doğuş hikayelerini anlattılar.

TÜRKİYE ‘GERÇEK PİZZA' İLE BULUŞTU…

'GERÇEK PİZZA…' , 'NAPOLI PİZZASI…'


İtalya'nın üç büyük gastronomi bölgesinden biri olan Napoli gastronomisinin 300 yıllık mutfak geleneğinin mirasçısı ve dünyanın en büyük İtalyan pizza Grubu Fratelli La Bufala; Milano, Roma, Miami, Barcelona, Rio De Janeiro, Washington, Londra gibi büyük metropollerden sonra 86. restaurantının kapılarını 19 Kasım'da İstanbul' da iş, cemiyet ve sanat dünyasından seçkin konukların katılımı ile açtı.

İtalya'nın 4 kıtaya yayılmış en büyük Pizzacı Grubu olan Fratelli La Bufala, yüzde 51 İtalyan ortaklığı olan TURKİNA Ltd. ile 1 milyon Euro'luk yatırımla ilk defa Türkiye'ye geldi. Fratelli La Bufala, Levent Loft'ta açılacak restaurant ile mirasçısı olduğu Napoliten mutfağı lezzetini ve kültürünü Türk damak zevkine sunacak.

Fratelli La Bufala – İstanbul; geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli tuğla pizza fırınından 'İtalyanların pizza yemeğe gittiği, gerçek Napoli pizzası' nın yanı sıra; yüzde yüz manda sütünden yapılmış 'gerçek mozzarella peyniri', manda eti, sığır eti, salam, el yapımı makarnalar, Türkiye'den Çanakkale domatesi gibi özel üretim sebzeler, manda sütü kremasından elde edilen tatlılar, Napoli kahvesi, peyniri ve özel Napoli şaraplarından oluşan mönüsü ile sağlıklı ve lezzetli 'Akdeniz Tipi Beslenme' çizgisini Türk lezzet severlerle paylaşıyor.

Napoli'de Pizzacı Olunmaz, Doğulur…

Pizzanın doğum yeri olan ve pizza yapımının bir sanat olarak görüldüğü Napoli'de 300 yıllık mutfak kültürü doğrultusunda yapılan pizzacılık, ustadan çırağa geçen bir gelenek. Dünyanın tek pizzacılık okulu ise Napoli'de bulunuyor. Fratelli La Bufala'nın dünya genelinde tüm restaurantlarında 'babalarından veya ustalarından el almış' 5. nesil Napoli'li pizza ustaları çalışıyor. Tüm 'Fratelli La Bufala' restaurantlarında olduğu gibi, Fratelli La Bufala – İstanbul'da da Napolili pizza ustası daimi olarak görev yapacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: