Frederic Malle

Portrait of A Lady ve French Lover, Sevgililer Günü için en eşşiz iki seçim…

Kadın

Frederic Malle Parfüm sektörünün kalbinde büyüyen ve Christian Dior Parfümleri’nin kurucusu Serge Heftler’in torunu olan Frédéric Malle, çok küçük yaşlardan itibaren annesinin sanat direktörü olarak uzun yıllar çalıştığı Dior fabrikasında parfümlerin ortaya çıkış hikayelerine bizzat tanık olan büyüdü.

Estetik, mimarlık ve modern tasarım konularında ufkunu geliştirmek üzere New York Üniversitesinde ve Sotheby’s Institute of Art’da Sanat Tarihi alan Frederic Malle, daha sonra Paris’teki Lab Roure Bertrand Dupont parfüm laboratuarında çalışmaya başlayarak parfüm dünyasına adımını atar.

Uzun yıllar en iyi Fransız ve uluslararası parfüm markalarına danışmanlık yapan Malle, dünyaca ünlü parfüm tasarımcılarından kendine bir ekip oluşturur. Tasarımcılarına kendi sınırlarının ötesinde hayallerini gerçekleştirme imkanı veren Frédéric Malle liderliğindeki bu yaratıcı ekip, 2000 yılından bu yana sürekli gelişen koleksiyonları ile alanındaki diğer markalardan ilk bakışta ayrılıyor.

Portrait of A Lady: Türk güllerinden elde edilen esansına eklenen tarçın, sandal ağacı, paçuli, misk ve buhur ile tıpkı bir senfoni gibi ahenkli geçişlere sahip kokusuyla bir mıknatıs gibi insanı duyuların büyüsüne çekiyor.
Fiyat Bilgisi: 50 ml 602TL, 100 ml 870TL
French Lover: Sedir ve vetiver, melek otu, paprika ve kasnı ile baharatlanmış esansa eklenen zambak, silhat, tütsü ve misk notalarını ile ultra maskülen bir koku olan French Lover, sıra dışı olmak isteyen erkeklerin gözdesi.
Fiyat Bilgisi: 50 ml 448TL, 100 ml 640TL
Türkiye’ye dünyaca ünlü parfüm ve cilt bakım markalarını aynı çatı altında buluşturan Haker Group tarafından getirilen FrédéricMalle Editions de Parfums müşterilerine farklı bir deneyim yaşama imkanı sunan özel bir parfüm kabini ile ayrıcalıklı olarak yalnızca Beymen Zorlu Center’da meraklılarıyla buluşuyor.

Bunlarda ilginizi çekebilir: