FUHUŞ BU KEZ FACEBOOK'A SIÇRADI

Fuhuş şebekesi akla hayale gelmeyecek yöntemlerle bu sefer Facebook'a dadandı.

Magazin

FUHUŞ BU KEZ FACEBOOK'A SIÇRADI Türkiye'de milyonlarca kullanıcıya ulaşan Facebook, son günlerde fuhuş sektörünün de gözdesi haline geldi. Bu işi meslek haline getiren şebeke üyeleri görünen o ki sanal alemin tüm nimetlerinden faydalanmak istiyor. Son olarak kızların fotoğraflarını yayımlayan ve ilginç mesajlar veren şebeke, randevu evlerini ekranlara taşıdı. Fuhuş pazarlıkları sanal alemde tam gaz sürerken, alenen verilen teklifler ve mesajlar da bir o kadar ilginç...

Habertürk'ün haberine göre ilk etapta göze çarpan hesapların başında Randevu Noktası, Ataköy Randevu, Eskort Kız...v.s. yer alıyor. Ataköy Randevu ve Randevu Evi adıyla oluşturulan Facebook hesabında, çoğunluğunu yabancı uyruklu olduğu kadınların yarı çıplak fotoğraflarının altında isimleri dahi bulunuyor. Facebook'ta hesabı bulunan müşteriler fotoğraf galerisinden seçtikleri kadınla mesaj atma yöntemiyle iletişim kuruyor. İsteyen masaj yaptırıyor, isteyen 'tek kişilik harem' kuruyor isteyen ise Swinger Party'e (eş paylaşımı) katılabiliyor. Şebekenin bir kısmı Antalya'da bir kısmı İstanbul'da hizmet veriyor.

PARA PEŞİN

Facebook'ta açılan Ataköy Randevu hesabına ulaşmak isteyen müşteriler, ilk önce arkadaşlık isteği gönderiyor. Sanal fuhuş hesabı tarafından arkadaşlık isteği kabul edilen müşteriler, fotoğraf galerisinde istediğini beğeniyor. Ataköy Randevu hesabından gelen mesajda ise "Merhabalar. Randevu almak için 50 TL olan oda ücretimizi işletmecimizin hesabına yatırıyorsunuz. Randevuya gelindiğinde ise seçtiğimiz kızımıza 1 saat için 70 TL ödeme yapıyorsunuz" diyor. Bu aşamadan sonra randevu almak isteyen müşteriler şebekenin banka hesabına mesajla istenen 50 TL'lik oda ücretini yatırıyor. Parayı yatıran müşteriler seçtikleri kadınlarla mesajlaşma ve belirlenen adreslerde randevulaşma imkanı buluyor. Yaklaşık 670 üyesi bulunan hesaba, kadınlarla ilişkiye giren müşterilerin yazdığı mesajlar dikkat çekiyor.

MUAMELE TEMİZ

Randevu Ev'inde ise direkt olarak telefon numarasını verilmesi ve "arkadaşımızı arayıp kızlarımıza ulaşabilirsiniz" mesajı yayınlaması da dikkatlerden kaçmıyor. Aynı sitede 'temiz muamele' ifadesiyle reklam bile yapılmış. Görünen o ki, yasadışı şebekeler bu mecrayı istedikleri gibi kullanmaya devam edecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: