FULYA ZENGİNER'DEN TUHAF AÇIKLAMA!

'Tövbeler Tövbesi'ndeki öpüşme sahnelerine tepki gösterdiği için erkek arkadaşından ayrılan oyuncu Fulya Zenginer: Hayatıma giren insan kabul etmeli ki, işim her zaman benim önceliğimdir

Magazin

FULYA ZENGİNER'DEN TUHAF AÇIKLAMA! Küçük Kadınlar'daki 'Yeliz' rolü ile yıldızı parlayan ve ardından atv'de yayınlanan 'Tövbeler Tövbesi'nde 'Fidan' karakterini canlandıran Fulya Zenginer, ekranların dikkat çeken oyuncuları arasında yer almayı başardı. Bir süre önce dizideki rol arkadaşı Cemal Toktaş ile olan öpüşme sahneleri yüzünden nişanlısıyla tartıştığı yönünde haberler çıkan Zenginer; ilk kez konuya açıklık getirdi. Haberler çıktığında nişanlı olmadığını, sadece evlenme teklifi aldığını belirten oyuncu, ayrılık haberlerini de doğruladı.

'Tövbeler Tövbesi'nin bu kadar ilgi çekmesini bekliyor muydunuz?
Bekliyordum aslında... Yani sevileceğine inanıyordum çünkü senaryoyu okuduğumda, fikirleri dinlediğimde çok beğenmiştim.

HEP AYNIYIM
Kısa sürede hızlı bir yükseliş yakaladınız. Bu ilgi sizi şaşırtıyor mu?
Beğenildiğim ve güzel yorumlar aldığım için ne mutlu bana tabii ki. Ama gidecek çok yolum var daha. Benim en büyük şansım, bu yolda birlikte yürüdüğüm insanlar oldu. İlgi konusuna gelince; çok dışarıdan bakıldığı gibi değil, benim cephemden. Yani ben çok aynı yaşıyorum. Bende bir şey değişmedi. Sadece sokakta sohbet ettiğim insan sayısı arttı, o kadar. Bu işe başlarken ün, şöhret kısmını pek hesap etmemiştim. O yüzden ne umduğumu inanın bilmiyorum, sadece bulduğum şeyden çok mutluyum.

'Tövbeler Tövbesi'nde; 'Mahir', 'Fidan' ve 'Pelin'in yaşadığı aşk üçgenini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hayatta her zaman olan bir olay bu. Ortada 'Fidan' ve 'Mahir' aşkı var; öte yanda da 'Mahir'i platonik olarak seven 'Pelin' var. İnsan aşkını aklıyla seçemiyor maalesef... Bu durum 'Pelin' için de geçerli. Başkasının aşkını severken; büyük bir inatla ve acımasızca onu elde etmeye çalışıyor.

HAYATIMIN HATASIYDI
Dizide rol arkadaşınız olan Cemal Toktaş ile çekilen öpüşme sahnesi yüzünden nişanlınızla kavga ettiğiniz yönünde haberler çıktı. Bu haberler doğru mu?

İlk ve tek sefer bu konuya açıklık getireceğim. Aslında nişanlım değildi. Evlenme teklifi almıştım ama üç sene sonra falan olur diye düşünüyordum. Sonra görüntülendik; kameraları görüce, biraz da gayri ciddi olarak "Nişanlım, yaza evleneceğiz" dedim. İşin çığırından çıkacağını tahmin etmemiştim. Bir uyandım; her yerde 'Küçük kadın evleniyor' yazıyor. O zaman "Ne yaptım ben?" dedim ama iş işten geçmişti. Bu benim hayatımın hatasıdır. Ayrılık konusuna gelince; evet doğru, çünkü hayatıma giren insan kabul etmeli ki, işim benim önceliğimdir. Bu mesleğe aşığım. İş ve özel hayat çok ayrıdır ve kimsenin de bunları birbirine karıştırmasına müsaade edemem.

KAMERA GÖRÜNCE AFALLIYORUM
İşiniz dışında çok fazla göz önünde yer almıyorsunuz. Gece yaşantısından ve kameralardan uzak kalmayı mı tercih ediyorsunuz?

Evet, işim dışında kamera görünce afallıyorum. Elim ayağım dolanıyor. İşimin önüne geçecek bir özel hayat istemiyorum. Annemin karşısında erkek arkadaşımla el ele durmayacakken, kameralarla bunu herkesin gözü önünde yapmak, hiç bana göre bir şey değil.

ÖFKEMİ EĞİTTİM

'Fidan'ın size benzeyen yönleri var mı?
'Fidan' ile bazı huylarımız benziyor. Mesela inatçılığımız. Hani sarı damarı derler ya, bende ondan bolca var. Ama ben artık öfkemi eğittim, daha sakinim.

'Fidan'ın yerinde olsanız, aşkınız için savaşır mıydınız?
Aşk için vereceğim savaş; hastalık, ölüm kalım gibi meselelerde olur. Yani elimizde olmayan şeylerde. Bende siyah ve beyaz vardır; gri insani değilim. Ya seversin ya sevmezsin.

HENÜZ EVLİLİĞİ DÜŞÜNMÜYORUM

Evlenmeyi düşünüyor musunuz?
Hayır, sadece 22 yaşındayım ben... (Gülüyor) Daha çok var. Yine büyük konuştum ama gerçekten düşünmüyorum.

Oyunculukta kurallarınız var mı?
Neyi, ne için yaptığımı sorgularım. Sahnelerin anlamı benim doğrumla uyuşuyorsa, oynarım. Oynadığım sahnelerle tek kuralım; savunduğum düşüncelerden vazgeçmemek...

Dram yerine komedi türünde bir yapımda oynamak ister miydiniz?
Aslında 'Fidan'la 'Yeliz' çok ayrı... Çok başka bir şey oynuyorum şu an. Ama çokça ağladığım doğru... Gönül ister ki, komedi de oynayayım kendimi geliştireyim.

Sabah
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: