Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye yanıt!

Galatasaray başkanı Ünal Aysal, Esentepe Eğitim Vakfı'nın düzenlediği panele katıldı, gündemdeki sorulara cevap verdi. Aysal, sermaye artırımı, Wesley Sneijder ve Didier Drogba konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Diğer Haberler

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye yanıt! İlk olarak Sneijder ve Drogba transferlerine değinen Aysal, bu transferlerin medyaya yansıdığı gibi çok büyük maliyetlerle yapılmadığını iki transferin yıllık maliyetinin 6 milyon euro olduğunu söyledi. Transferlerin tamamının, Fatih Terim'in talepleri doğrultusunda yapıldığını belirten G. Saray başkanı, "Biz her türlü oyuncu alımımızı Fatih hocayla görüşerek yaptık. Galatasaray Başkanı, teknik direktörünün onayı olmadan transfer yapmaz. Her şeyin bir fiyatı vardır. Sneijder ve Drogba'nın bundan önceki transfer maliyetlerine bakıldığı zaman Galatasaray'ın oldukça uygun maliyetler ile transferler yaptığını söyleyebilirim." dedi.

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın Fenerbahçe'nin Wesley Sneijder ile ilgilendiğini ve kendi transferlerini bozmak ile ilgili yaptığı açıklamaya da değinen Aysal, "Divan başkanımız eğer bir söylemde bulunduysa, arkasında bir şeyler vardır. Ben Galatasaray başkanıyım ve bu tarz tartışmalar hakkında konuşmayacağım" ifadelerini kullandı.

SERMAYE ARTIRIMI...

Galatasaray'ın SPK'ya yaptığı talepleri de değerlendiren Aysal, "Son 5 aydır SPK'ya müracatlarımızı yaptık ancak SPK'nın prensiplerinde bir değişiklik oldu. Bir medya baskısı olduğu da ortada, bizler gerekli önlemlerimizi aldık. Galatasaray, gayrimenkulleriyle bu tip sermayeleri üretebilecek durumda. Kısa süreli bir krediye ihtiyacımız olacak ve zaten bunu da arkadaşlarımız açıkladı. Borcumuz şu anda 207 milyon dolar. İleriki günlerde sermaye artırımı devreye girdiği zaman borçlarımızı da çok daha rahat ödeyebilecek ve sağlıklı bir yapıya geleceğiz" dedi. " şeklinde konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: