GAY HAKEME AVRUPA DESTEĞİ

Cinsel kimliğini açıkladığı için futbol hakemliği kariyerine son verilen Halil İbrahim Dinçdağ'a Avrupa Parlamentosu'ndan destek geldi. 3 AP'li vekil Dinçdağ'ı kürsüden konuşmaya davet etti

Magazin

GAY HAKEME AVRUPA DESTEĞİ Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından askerlikten "psikoseksüel bozukluk" nedeniyle çürük raporu aldığı için hakemliğine son verilen Halil İbrahim Dinçdağ'a, Avrupa Parlamentosu'ndan (AP) destek geldi. Dinçdağ'ı ziyaret eden AP'den 3 milletvekili kendisine yönelik hareketin insan hakkı ihlali olduğunu belirterek, Avrupa Parlamentosu'nda konuşmaya davet etti. Avrupa Parlamentosu'ndan gelen Alman, İtalyan ve Fransız milletvekilleri Dinçdağ ile İstanbul'da görüştü. Dinçdağ görüşmenin çok olumlu geçtiğini ve milletvekillerinin kendisine, "Bu davayı sonuna kadar takip edeceğiz. Türkiye ilgilenmezse bile biz takip edeceğiz" dediklerini belirtti.

"AİHM'DE MÜDAHİL OLURUZ"
Dinçdağ ise vekillerle görüşmesinin detaylarını gazetecilere "Bana Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne aday bir ülke olmasına rağmen hâlâ cinsiyet ayrımı yapmasına anlam veremediklerini söylediler. 'Avrupa Parlamentosu'nda konuşmanı sağlayalım ve durumunu orada anlat' dediler. Ben de kendilerine düşüneceğimi söyledim. Eğer Türkiye'deki hukuktan sonuç alamazsam Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuracağım. Avrupalı parlamenterler, olayın AİHM'ye taşınması durumunda da davaya müdahil olacaklarını ifade ettiler" sözleriyle anlattı, Federasyonun kendisini muhatap almadığını söyleyen Dinçdağ, "Beni şimdi duymuyorlar, görmüyorlar. Ama bir gün hesap verecekler" dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: