Gecce hayatı yasta!

İstanbul'un ünlü restoran ve gecce kulüpleri, Soma'daki maden faciası nedeniyle önceki akşam kapılarını açmadı. Ulusal yasa ortak olan mekanlar, derin bir sessizliğe büründü

Diğer Haberler

Gecce hayatı yasta! Manisa'nın Soma ilçesindeki kömür madeninde yaşanan facia sonrası Türkiye'de üç günlük yas ilan edilmişti. Bu üzücü olay sonrası İstanbul'un en elit restoran ve gecce kulüpleri de kapılarını kapattı. Özellikle ünlü ve sosyetik isimlerin tercih ettiği Boğaz hattındaki lüks mekanlar, müşterilerini arayarak rezervasyonları iptal ettiklerini çünkü mekanlarını kapattıklarını bildirdi.

BAŞSAĞLIĞI DİLEDİLER

Bazı mekanlar kapılarına astıkları afişlerle Soma'daki can kayıpları için başsağlığı dilerken, bazıları ise mekan çalışanlarını simsiyah giydirerek yasa ortak oldu. İstanbul'da önümüzdeki iki gün boyunca kapalı olacak gecce kulüpleri arasında; Nişantaşı'ndaki Sess, Limoncello, Ortaköy'deki Sortie, Albüm ve Supper bulunuyor. İstanbul'un en popüler gece kulüplerinden Reina ise mekandaki müziği kapatıp sadece restoran kısmını açık tutma kararı aldı.

Bunlarda ilginizi çekebilir: