Gecce Mekan Oscaları etkisi sürüyor!

24 Mayıs'ta Suada'da gerçekleştirilen GECCE Mekan Oscarları Ödül Töreni, demedidemeyin.com'da haber oldu.

Diğer Haberler

Gecce Mekan Oscaları etkisi sürüyor! Gecce.com – Gecce Mekan Oscarları

İlk olarak Kenan ve Gül Erçetingöz çiftinin 16 senedir başarıyla yaşattığı gecce.com un Türkiye’nin en iyi 50 mekanını belirlediği Gecce Mekan Oscarları töreni ile yaptık açılışı. SuAda’da en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, çok şık bir ortam hazırlamışlardı. Hem sanat camiasının, hem iş dünyasının ve tabii asıl yeme-içme sektörünün önemli isimleri katılmıştı beyazlar içindeki Özge Ulusoy’un sunuculuğunu üstlendiği geceye. Gecce’nin sürprizi ise; davet başlangıcındaki Sinan Akçıl, Erkan Petekkaya ve Kenan Erçetingöz’ün birlikte seslendirdikleri özel GECCE şarkısı idi.


Yuvarlak büyük yemek masalarının hepsinin ortasında ışıl ışıl mumların arasında yükselen ve kazananlara verilen ödül duruyordu tüm heybeti ile. Bunun ince bir düşüncenin mahsülü olduğunu biraz geç anladık tabii. Meğerse masa ve yerleştirme düzeni yapılırken, her masaya ödül alan bir ismi oturtarak, ismi anons edilen kişinin ödülü masasından alıp, sahneye gelmesi hedeflenmiş. Sevdim bu fikri. Bununla da kalmayıp; ödül törenlerinin en sıkıcı kısmı olan; isim okuma, ismi okunan kişinin ve tabii ona ödülünü takdim edecek kişinin sahneye gelmeleri, sahnede ödül verecek hostesin ödülü getirmesi, sonra ufak bir konuşma, sonra tüm kişilerin birbirini öpüp, tebrik etmesi vs. vs. fasıllarını atlayıp, ödül verecek ve alacak tüm kişileri aynı anda dev sahneye çağırıp, bir toplu seremoni yaparak geceye müthiş bir dinamizm kazandırmışlardı.


Barboros sevilen parçalarla konukları yükselen tempoya hazırlarken, misafirler arasındaki Ayla Çelik’i sahneye davet edip, son günlerin hit şarkısı Bağdat’ı söyletmesi ile yüzlerce kişinin parçaya eşlik etmesi bir oldu. Şarkı o kadar hit yani, anlayın :) Gecce’nin bombası ise Ajda Pekkan’ın tek bir şarkı söylemek üzere arz-ı endam etmesi idi. Ajda “yaktı, geçti”!

Erçetingöz çiftinin müthiş daveti, Ayşe Özyılmazel ve DJ Funky C’nin deephouse şarkılarıyla final yaptı. Güzel enerjili, dinamik ve gerçekten şık bir davet idi. Canım Gül Erçetingöz’ün tüm sene nasıl koşturup, uğraştığını çok iyi biliyorum.

Lucca, Happily Ever After, Bigchefs, Alancha gibi başarılı mekanların yaratıcıları olan pek çok dostum, arkadaşım, yeme-içme sektöründen sevip, saydığım insan ödül aldı o gece. Biri de Hillside’dan eski iş arkadaşım, şimdi ise Ankara Wyndham Hotel’deki No4 Restaurant’ın kraliçesi Gül Erdoğan idi. Kısaca hem keyif aldığım, hem de mutlu olup, gururlandığım bir gece oldu benim için.

HABERE ULAŞMAK İÇİN:
http://www.demedidemeyin.com/mayis-postasi-azicik-magazin-vakti-bol-fotolu-hem-de/
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: