GECCE MEKAN OSCARLARI!

4 Ağustos swissotel’de gerçekleştirilecek olan “gecce mekan oscarları ödül töreni” için geri sayım başladı.

Magazin

GECCE MEKAN OSCARLARI! Aysun Kayacı-Ayşe Özyılmazel’in sunuculuğunu yapacağı, Ferhat Göçer ve Demet Akalın’ın sahne alacağı geccede 7 kategoride, toplam 70 ödül dağıtılacak.

4 Ağustos’da Türkiye’nin en iyi mekanları belli olacak.

İşte adaylar;

İSTANBUL’UN EN İYİ MEKANI (Büyük Ödül):
360 İstanbul, Al Jamal, Beyti, Bice, Blackk, Borsa, Dragon, Feriye, Gaja Roof, Günay, Hakkasan, Longtable, Lucca, Masa, Otto Asmalımescit, Mikla, Papermoon, Park Şamdan, Reina, Sardunya, Sortie, Spice Market, Sunset, Topaz, Ulus 29, W Lounge, Zuma

1.Kategori:
En İyi Yatırımcı:
Bayram Yıldız, Emre Ergani, Erol-Varol Kaynar, İzzet Çapa, Kaya Demirer, Levent Büyükuğur, Mehmet Koçaslan, Metin Fadıllıoğlu

En İyi İşletmeci:
Ali Ünal (Reina), Ayşegül İlsever (Lipsi), Ayşem Saraçoğlu (Nişantaşı Brasserie) Barış Demirtaş (Çapa-Marka), Ergun Yıldız (Frame), Selma Şeşbeş (Good Mood Lounge), Vahit Yıldız (Günay), Volkan Dönmez (Doğatepe)

En Yaratıcı Mutfak Şefi:
Batuhan Zeynioğlu (Conrad), Gazi-Bilal Ateş (Çapa Grup), Harun Yüce (Abracadabra), Hüseyin Aslan (Sunset), Mehmet Gürs (Mikla), Mike Norman (360 İstanbul), Ruhi Gözümoğlu (Topaz), Umut Özkanca (Masa), Vedat Başaran (Feriye)

En İyi Dekorasyon:
Al Jamal, Blackk, Cikare, Copa, Damask, Hakkasan, It’s a Joke, Kitchenette Bebek

En İyi Çıkış Yapan Mekan:
Lulu's, 8 İstanbul, Copa, Damask, Fancy, Goodmood Lounge, Günay, It’s a Joke, Leblon, Lipsi, Otto Asmalımescit, Portofino, Posh, Scotch, The House Cafe, Zazie

En İyi Otel Restoranı:
A’jia Restauran, Aqua - Four Seasons Bosphorus, Elite Restaurant – Elite World Otel, Gaja Roof – Swissotel, L’Altra Risacca –Sheraton Maslak, Les Ambassadeurs - Bebek Otel, Les Ottomans 29, Mikla - The Marmara Pera, Panorama - The Marmara, Portofino – Larespark, Seasons - Four Seasons, Starboard - Radisson Sas Bosphorus The Roof Restaurant – Hilton, Tuğra – Çırağan

En İyi Maitre D'Hotel:
Erkan Ünal (Reina), Erkan Yavaşer (Nişantaşı Brasserie ), Erol Usta (Bice), Fahri Çağlayan (Blackk), Murat Yürek (club 29), Sezgin Yüce (Papermoon), Vural Akarsu (Longtable)

2.Kategori:
En İyi Jazz:
İstanbul Jazz Center, Nardis Jazz Club, Naima Jazz Club

En İyi Eğlence:
Al Jamal, Fancy, Kokosh, Levendiz Rum Meyhanesi, Lipsi, Scotch, Zorba

En İyi Kulüp:
Al Jamal, Babylon, Blackk, Club Airport, Crystal, Fancy, Frame, Ghetto, Murhpy’s Dance Bar, Otto Santral, Reina, Scotch, Sortie, Şamdan, The Hall, W Lounge

En İyi Dj:
Cüneyt Kurt (W Lounge), Emre Tankut Karakurt (club 29) Ozan Doğulu, Salih Saka, Suat Ateşdağlı, Yener Katırcıoğlu (Sunset), Yusuf Ziya Kurt (Scotch), Hüseyin Karadayı

En İyi Cafe:
Artiste Terasse, Aşkk Cafe, Cafe Cle, Cafe Talk, Cafe Zone, DonJon, Happy Moon’s, İstanbul Modern, Kahvedan, Kitchenette, Leea, Midpoint, Salomanje, The House Cafe

En Popüler Mekan:
Al Jamal, İt’s a Joke, Longtable, Lucca, Masa, Otto Asmalımescit, Scotch, W Lounge

En İyi Klasik Mekan:
Borsa, Feriye, Park Şamdan, Sunset, Şamdan, Şans, Ulus 29, Vogue

3.Kategori:
En İyi Kebapçı:
Adana Yüzevler, Adanalı Mesut Silindir, Bursa Garaj Kebap, Develi, Günaydın, Hamdi, Kaşıbeyaz, Köşebaşı, Mabeyin, Sahan, Set Kebap, Tike

En İyi Balıkçı:
Angel, Arşipel, Balık Noktası, Balıkçı Kahraman, Barba Giritli, Bebek Balıkçısı, Çapari, Del Mare, Fishmekan, İskele, Kıyı, Papalina, Park Fora, Rigel, Roka 34, Taç, Tarihi Karaköy Balıkçısı, Villa Bosphorus Çengelköy, Yüksel Balık

En İyi Meyhane:
Cumhuriyet, Kokosh by Asmalı Meyhane, Levendiz Rum Meyhanesi, Lipsi, Meserret, Meyhosh, Mimi, Refik, Yakup 2, Ziyade Fasıl

En İyi Konser Alanı:
Ghetto, Kuruçeşme Arena, Stüdyo Live

En İyi Et Restoranı:
Beyti, Dükkan, Günaydın, Quente

En İyi Bar:
Bar Code, Bebek Bar, Burjuva Bar, Lucca, Papermoon, The Nort Shield Pub, W Lounge, Zihni

En İyi Vale:
Longtable, Nişantaşı Brasserie, Papermoon, Reina

4.Kategori:

En İyi Türk Yemeği:
Borsa, Çiya Sofrası, Feriye, Hünkar, Konyalı

En İyi Dünya Mutfağı:
Changa, Chocolate, Mikla, Mirror, Park Şamdan, Sunroof, Sunset, Vogue

En İyi İtalyan Mutfağı:
Bice, Da Mario, Fratelli La Bufala, Il Porto, Mel’s, Mia Mensa, Mezzaluna, Papermoon , Pastarito, Prego, Zazie

En İyi Fransız Mutfağı:
Cafe du Levant, La Brise, La Masion, Nişantaşı Brasserie

En İyi Uzakdoğu Mutfağı:
Banyan, Dragon, Hakkasan, Miyako, Spice Market, Tokyo, Wagamama, Zuma

En İyi Akdeniz Mutfağı:
Doğatepe, Halat Restaurant, Paysage, Sardunya, Topaz

En İyi Zincir Mekan:
Chocolate, Günaydın, Kitchenette, Midpoint, Num Num, Pastarito, Sahan, The House Cafe, The North Shield Pub , Wagamama

5.Kategori:
En İyi Restoran Beyoğlu:
360 İstanbul, Flam, La Brise, Otto Asmalımescit

En İyi Restoran Nişantaşı:
Longtable, Midpoint, Park Şamdan, Zanzi Bar, Zazie

En İyi Restoran Yeşilköy-Florya:
Beyti, Kaşıbeyaz, Papalina, Sarıhan Gusto, Yüksel Balık

En İyi Restoran Bağdat:
Günaydın, Mia Mensa, Mirror, Pastarito, Sahan, Zazie

En İyi Restoran Boğaz Avrupa:
Abracadabra, Doğatepe, Feriye, Fishmekan, Günay Kuruçeşme, Lucca, Mia Mensa, Midpoint, Reina

En İyi Restoran Boğaz Anadolu:
Del Mare, Kandilli Borsa, Kız Kulesi, Lacivert, Nanna, Paysage, Posh

En İyi Restoran Tarihi Yarımada:
Barba Giritli, Hamdi, Sardunya Fındıklı, Tarihi Karaköy Balıkçısı

6.Kategori:
En İyi Catering:
Borsa, Divan, Foodist (Doors Grubu), Sardunya

En İyi İstanbul Oteli:
Çırağan, Four Seasons, Hilton, Hyatt Regency, Les Ottomans, Sheraton, Swissotel, W Hotel

En İyi Ankara Oteli:
Ankara Hiltonsa, Dedeman Ankara, Sheraton, Sürmeli, Swissotel Ankara

En İyi Bodrum Oteli:
Divan Bodrum Palmira, Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, Kuum, Maça Kızı, The Marmara

En İyi Çeşme Oteli:
7800 Çeşme, Sheraton

En İyi Antalya Oteli:
Hillside Su, Kaya Eagles Golf Club, Rixos Premium Belek, The Marmara Antalya..

En İyi İzmir Oteli:
Crowne Plaza, Mövenpick, Swissotel

Bunlarda ilginizi çekebilir: