GECCE.COM ÖZEL RÖPORTAJI!

Balizza, Türkiye’de ilk defa moda ve yemek kavramını birleştiren Şişli’de çok şık bir mekan.

Magazin

GECCE.COM ÖZEL RÖPORTAJI! Gün ışığını içine çeken yüksek tavanlı, masaların üzerinde dev kırmızısı şamdanlar, kristal kadehler ve kocaman siyah avizeleri olan ve lüksü çağrıştıran oldukça samimi ve nezih bir yer. Balizza'nın cemiyet hayatının tanınmış simalarından olan güzel işletmecisi Sevil Özdikmen ile kısa bir röportaj yaptım.

Balizza Türkiye'de ne kadar zamandır hizmet veriyor?
Sevil Özdikmen: 3. sezon bitiyor, 4'ye giriyoruz. Biliyorsunuz dünyada da 48 tane şubesi var.

İlk olarak Balizza restoranın Türkiye'ye açılma sebebi neydi?
Öncelikle diğer şubelerden, Avrupa'dan gelen konukları ağırlamak ve kendi bünyemizde misafir etmekti. Daha sonra dışarıdaki müşterilere açıldık.

Peki buraya kimler geliyor, daha çok kimler tercih ediyor?
Modayla iç içe bir yer olduğu için öncelikle moda dünyasından tanınmış simalar geliyor. Defile zamanlarında çekimler yapılıyor. Ayrıca iş dünyası ve cemiyet hayatının önde gelenlerini ağırlıyoruz. Daha çok orta yaş ve üzerine hitap ediyoruz.

Bu arada mekanın şıklığı ve şaşası gözden kaçmıyor.
Evet, mimarlığı Ali Türker'e ait. Her bir detay Balizza şıklığında tasarlandı.

Birazda mutfağınızdan bahsedelim. En iddialı olduğunuz yemekler neler?
Mutfağımız İtalyan ağırlıklı. Patronumuz Antakyalı olduğu için Antakya mutfağından da lezzetli yemeklerimiz var. Çoğu yemeğimiz odun fırınında yapılıyor. Ama Cafe de Paris ve Kırmızı şarap soslu dana pirzolamızın üzerine yok diyebilirim.

Balizza'nın eğlence anlayışı ve diğer mekanlardan farkı nedir?
Burası insanların kendilerini özel hissetmesini sağlayan bir yer. Burada genellikle klasik müzikler, aryalar daha çok kafayı boşaltacak türden müzikler çalınıyor. Cuma Cumartesi gecceleri Serdar Şensezgin sahne alıyor ve muhteşem geçiyor sahnesi. Buraya dans etmeyi ve iyi yemek yemeği seven insanlar geliyor. Ayrıca özel partiler, özel günler ve özel davetlerde mekanı kapatıyoruz.

Eğlence Danışmanı Didi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: