GECCEDE 100 SEFER ATAN ŞEYHLER

Hüseyin Üzmez’le ilgili basında çıkan haberlere 'fitne' diyen Vakit Gazetesi’nin görüş aldığı ilahiyat Profesörü Süleyman Uludağ, 'Sûfi Gözüyle Kadın' kitabında, 'bir geccede 60 kez ilişkide bulunan şeyhleri' anlatıyor.

Magazin

GECCEDE 100 SEFER ATAN ŞEYHLER 'Hak erenler ve Allah dostları'nın cinsel gücünün 'tam ve mükemmel' olduğunu belirten Prof. Uludağ, 80 yaşındaki bir şeyhi 'Bekaretini bozduğu 14 yaşındaki bir kızla ilk gecce 60 kere cinsel ilişkide bulundu' diye yazıyor.

VAKİT Gazetesi'nin, yazarı Hüseyin Üzmez'in 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel taciz iddiasıyla tutuklanmasına yönelik yayınları 'fitne' olarak değerlendirdiği haberinde görüş aldığı İlahiyat Profesörü Süleyman Uludağ, 'Sûfi Gözüyle Kadın' adlı kitabında 'cinsel gücün keramet olduğunu' savunuyor.

'Hak erenler ve Allah dostları' nın cinsel güç açısından 'tam ve mükemmel erkekler' olduğunu vurgulayan Prof. Uludağ, kitabında 80 yaşındaki bir şeyhin gücünü, 'Bekaretini bozduğu 14 yaşındaki bir kızla ilk gecce 60 kere cinsel ilişkide bulundu' diye anlatıyor.

Sedidüddin Muhammed Gaznevi'ye dayandırılan rivayete göre, Jendepil Sagura Reisi'nin istememesine rağmen 14 yaşındaki kızıyla evlenen Şeyh Ahmet Cam Nameti, 60 cinsel birleşmenin yaşandığı gecce sonrasında kıza şunları söyler:

'Eğer sana acımamış olsaydım, bu sayıyı 100'e çıkarırdım. Artık bir daha annen 'Kızımı 80'lik bir ihtiyara vermek istemem' diyemezdi.'

Uludağ Üniversitesi eski öğretim üyesi Prof. Dr. Süleyman Uludağ, 1998'de İnsan Yayınları'ndan çıkan, aile ve çocuk eğitimini konusunda tasavvufun önemine işaret ettiği 'Sûfi Gözüyle Kadın' adlı kitabında, örnekler verdikten sonra şunları aktarıyor:

1000 karısını aynı gecce hamile bıraktı

Görüldüğü üzere cinsi güç ve çok ilişki keramet sayılmaktadır. 120 yaşındayken, bir kızın bekaretini izale eden ünlü Zahid, Zirr b. Hubeyş'in menkıbesi, evliyanın cinsel güce verdikleri önemi gösterir.

Hz. Zekeriya'nın da çok yaşlı iken oğlu olmuştu. Hz. Süleyman'ın 1000 karısı olduğu, bir geccede hepsini hamile bıraktığı rivayet edilir.

Başta İbn Abbas ve İbn Mes'ud olmak üzere pek çok alim ve müfessire göre, Yasin Suresi'nin 55. ayeti 'Cennete girenler bakirelerin kızlıklarını bozarak safa sürerler' şeklinde.

Hoşlarına gittikleri için erkeklerin ikide bir bahis konusu ettikleri ayetin bu yorumuna Rabia Hatun karşı çıkar: 'Zavallılar, cennette eşleriyle zevk ve safa sürme derdindeler.'

Arabi'ye göre cennetlikler aslında Allah'la meşgullerdir. Rabia (ilk evliyalardan) bunun farkında değildir.

Yanlışlıkları medya körüklüyor

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski öğretim üyelerinden Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Vakit Gazetesi'nde yer alan açıklamasında şunları söylemişti: 'Dinden haberi olmayan insanların yalan yanlış konuşmaları bir yana, bir de bazı ilahiyatçılar gelişi güzel beyanlarda bulunuyorlar. Tehlikeli olan da bu. Bu yanlışlar, her gün medya tarafından sürekli körükleniyor. Toplum kasıtlı olarak bunlarla meşgul ediliyor. İslam böylece yanlış anlaşılıyor. İslam dinini yıpratmak isteyenler de amacına ulaşmış oluyor.'

60 defa ilişki yaratılışa aykırı

Yazar İsmail Nacar, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: 'Türkiye'de, din konusunda bir fitne ortamı olduğu doğrudur. Ama maalesef bunun malzemesini oluşturanlar da bazı ilahiyatçılar ve tarikat şeyhlerinin kitapları, davranışları ve eylemleridir. Bu kültürün ortaya koyduğu din anlayışı ve eylemleridir. Kainatta fiziksel, biyolojik, kimyasal, sosyal yasalar var. Allah'ın koyduğu tabii yasalar da bilimsel ve objektif yasalar çerçevesinde işler. Yani bir erkeğin, bir kadınla bir gecede 60 defa cinsel ilişkiye girmesi, yaratılış yasasına aykırıdır. Azami sınırı vardır. Saçma sapan düşünceler, insanı psikolojik sıkıntıya sokar.'
(Fatma AKSU/Hürriyet)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: