Gelin başı yaptırırken bunlara dikkat!

Gelin saçı yaptırırken mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar haberin detaylarında...

Kadın

Gelin başı yaptırırken bunlara dikkat! KUAFÖRÜNÜZ TECRÜBELİ OLSUN
En özel gününü tecrübesiz ellere teslim etmeyi kimse istemez. Bu nedenle düğün için seçtiğiniz kuaförün deneyimlerine mutlaka göz atın.

KUAFÖR PROVASI YAPIN
İşinizi şansa bırakmayın! Düğün gününden önce mutlaka bir kere kuaföre giderek istediğiniz saç modelinin provasını yaptırın. Böylece hem saç modelinin size yakışıp yakışmadığını görür, hem de bir sorun olursa önüne geçebilirsiniz.

SAÇ PROVANIZA KALABALIK GİDİN
Provaya giderken yalnız gitmemeye özen gösterin. Yanınızda zevkine güvendiğiniz yakınlarınız olasına dikkat edin. Onların verdiği fikir de sizi oldukça rahatlatacaktır.

SAÇINIZDA MUTLAKA AKSESUAR BULUNDURUN
Düğün mekanınıza uygun bir saç aksesuarı seçmeyi unutmayın. Bu aksesuarı düğünden önce kuaföre de gösterin ki istediğiniz aksesuarın o olup olmadığından emin olun.

EŞİNİZLE ARANIZDA OLAN BOY FARKINI GÖZARDI ETMEYİN
Eşinizle aranızda boy farkı fazla yoksa tepeden topuz yapmak yerine saçınızı arka veya enseden topuz yaptırmanız daha uyumlu görünmenizi sağlayacaktır.

DÜĞÜN ÖNCESİ SAÇLARINIZI KESTİRMEYİN
Düğün öncesi saç kestirmek oldukça yanlış bir harekettir. Saç modeliniz için uzun saç mutlaka gerekecektir ve kısa saç kuaförün işini oldukça zorlaştırır. Bu nedenle uçlarından bile aldırmamak şiddetle tavsiye edilir.

DÜĞÜNE BİR HAFTA KALA SAÇLARINIZI BOYATMAYIN
Düğün günü istediğiniz saç modelini en az 15 gün önce boyatmalısınız. Rengin oturması ve kendini göstermesi için bu süre gereklidir. Aksi takdirde fotoğraflarda çiğ ve kötü bir saç görüntüsü ortaya çıkabilir.

Bu sene gelin makyajında doğallık hakim!

Bu sene gelin makyajında doğallık hakim!

Bunlarda ilginizi çekebilir: