GENÇ KIZ ÖRGÜTLERİ AYAKLANIYOR!

İngiltere’nin en büyük genç kız örgütü, insanları olduklarından daha güzel gösteren fotoğraf işleme programlarına savaş açtı..

Magazin

GENÇ KIZ ÖRGÜTLERİ AYAKLANIYOR! İngiltere'de genç kızlara rehberlik hizmeti veren 'Girlguiding UK' isimli kuruluş, ünlülerin, photoshop gibi fotoğraf işleme programlarıyla işleme tabi tutulan fotoğraflarının kadınları baskı altına soktuğunu duyurdu. Girlguiding, medyada ve reklamlarda yer alan 'photoshop'lu' fotoğrafların üzerine görüntünün işleme tabi tutulduğunu belirten uyarılar konulmasını istedi.

İngiltere'nin en büyük genç kız örgütü olan kuruluş, üzerinde oynanmış fotoğrafların özellikle genç kızların algılarına zarar verdiği uyarısında bulundu. Kuruluşun 1109 genç kızla yaptığı araştırmaya göre 16-21 yaş arasında olanların yüzde 50'si görünüşünü değiştirmek için estetik ameliyat olmak istiyor.
Şu anda yıllık kamp için West Yorkshire'da bulunan 20 bin Girl Guide üyesi, İngiltere Başbakanı David Cameron'a, işlenmiş fotoğraflar konusundaki endişelerini anlatan ve dergilerin fotoğrafların üzerine “işlenmiştir” ifadesi koymasını isteyen bir bildiri hazırlıyor.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: