GENÇLERİN YENİ İDOLÜ "ZAC EFRON"

Genç kuşağın yeni idollerinden Zac Efron'un yeni filmi "Kardeşimden Sonra" yakında vizyona girecek.

Magazin

GENÇLERİN YENİ İDOLÜ "ZAC EFRON" Liseli Müzikali ile çocuk ve genç kızlar arasında bir fenomen haline gelen Zac Efron (17 Yeniden, Saç Spreyi) Charlie St. Cloud Kardeşimden Sonra isimli romantik dramada daha olgun bir tiplemeyle karşımızda. Annesi ve küçük erkek kardeşiyle yaşayan liseli başarılı yelkenci Charlie St. Cloud, Stanford Üniversitesi'ne gitme hazırlıkları içindedir. Kardeşi trajik bir kaza sonucu hayatını kaybedince Charlie, kendi hayatını dondurur. Yelkenciliği ve üniversiteyi bir kenara bırakıp kardeşinin bulunduğu mezarlıkta bekçilik yapmaya başlar ve kardeşi hayattayken ona söz verdiği gibi, her akşam üzeri onunla buluşup beyzbol antrenmanı yapar. Beş yıl sonra hayatına giren yelkenci genç kız Tess, Charlie'nin hayal ve gerçek, ölüm ve yaşam arasında seçim yapmasına neden olur. Ben Sherwood'un başarılı romanından uyarlanan filmin yönetmeni Zac Efron'u 17 Yeniden filminde yöneten Burr Steers. İki erkek kardeşin ilişkisi ve kayıpla yaşamak konularına ilgi duymuş Steers. Kim Basinger ve Ray Liotta'nın yer aldığı yardımcı oyuncu kadrosu oldukça güçlü. Yönetmen Burr Steers, genç oyuncularla çalışırken onları profesyonellerle birlikte oynatmaya özen gösterdiğini söylüyor. Çünkü deneyimli oyuncuların, gençlere severek öğretecek çok şeyleri olduğunu düşünüyor. Steers, Basinger ve Liotta'nın kız çocuk sahibi olmasının, rollerini kabul etmelerinde etkili olduğunu da düşünüyor. Ne de olsa Efron genç kızlar arasında bir hayli popüler. Zac için ise şunları söylüyor: "Hayranları ona zamanında Beatles'a davrandıkları gibi davranıyor. Ama o, kendini hiç öyle görmüyor. Büyük bir yıldız olmak için gerekli olan karizmasının ötesinde çok yetenekli ve bir o kadar da azimli. Aklına koyduğu her şeyi başarabileceğine eminim." Charlie'nin kardeşi Sam'i Charlie Tahan, Tess'i ise Amanda Crew canlandırıyor. Görkemli Vancouver görüntüleri filme fon oluşturuyor. Tess'in gösterişli yelkenlisi ise ünlü modacı Tommy Hilfiger'a ait. Genç kızların sevgilisi Efron ise sorularımızı şöyle yanıtlıyor:

- Yelkenliye devam ediyor musun?
- Harika olurdu. Dünyayı görmek için iyi bir yol; korsan gibi!

- Filmden önce yelkenliye merakın var mıydı?
- Hayır. Kaptan Zac Sparrow değildim yani! Kötü bir espri oldu...

- Karayip Korsanları filminde rol alacağına dair söylentiler var. Doğru mu?
- Çok isterdim ama sanmıyorum.

- Filmdeki duygusal sahnelerin üstesinden nasıl geldin?
- Kardeşimi düşündüm. Biz de çok yakındık. Aynı odayı paylaşırdık. Benden 4 buçuk yaş küçük.

- Nasıl bir ağabeydin? Eziyet eden mi, iyi mi?
- Orta karar. İyiye yakındım sanırım. Geçmişe bakınca daha iyi olmalıymışım diye düşünüyorum ama büyüdükce telafi etmeye çalışacağım. Şimdi iyi arkadaşız. Biz de hep birlikte beyzbol oynardık. Kardeşim her sporda çok iyiydi. Çok güçlü ve atletikti. İmrenirdim ona.

- Bu rol fiziksel olarak hayli zorlayıcı ama zorlanmamışsın.
- Charlie bir sporcu. Bunu yansıtmaya dalıştım. Film öncesi de fiziksel eğitim aldım.

- İlk büyük aşk sahnen bu filmde. Tedirgin oldun mu?
- Hayır. Amanda çok tatlı. Öyle sahneler beni endişelendirmiyor. 'Ne güzel işim var,' diye düşünürüm.

- Neden kendi yapım şirketini kurdun?
- Oturup projelerin bana gelmesini beklemek istemedim. Gelmeyebilir de. Yapımcı rolünü üstlenmek çok zevkli.

- Filmdeki mezarlık romantik sahnelere mekân oluyor. Senin büyüdüğün kasabada da böyle yerler var mıydı ?
- Okyanusta büyük tehlikeleri göze alarak gitmemiz gereken bazı yerler vardı. İri dalgalar ve kayalar arasına gizlenmiş, sadece denizden ulaşılan mağaralar...

- Korsan gibi!
- Evet! Geçmiş hayatımda bir korsandım belki de.

- Doğaüstü şeylere meraklı mısın?
- Herkes kadar. Ne az ne de çok. Bazen bir şeyler hissettiğim oluyor. Ama çocukken çok korkardım.

- Paparazzilerle nasıl baş ediyorsun?
- Onlardan mümkün olduğu kadar kaçmaya çalişıyorum. Bir satranç oyunu gibi. Bazen ben alt ediyorum, bazen onlar. Tom ve Jerry gibiyez. Bazen onları filme çekmek istiyorum. Onları atlatmak için hep gizli kaçışlar arıyorum.


Sabah
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: