“Gençlik Güzel Şey”

Pera Müzesi “Gençlik Güzel Şey” başlığı altında Fransız filmlerinden oluşan bir programla sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Kültür-Sanat

“Gençlik Güzel Şey” Pera Müzesi 18-23 Mayıs tarihleri arasında “Gençlik Güzel Şey” başlığı altında gençlik temasını işleyen Fransız filmlerinden oluşan bir programla sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.


Oscar Wilde’ın “Yaşlılar her şeye inanır, orta yaşlılar her şeyden kuşku duyar, gençler her şeyi bilir” sözlerinden ilham alan programda, Pera Film, anlatı ve belgesel türlerini içeren bir seçkiye yer veriyor. Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla sunulan filmler, erişkinliğe adım atmanın anlam, güzellik ve zorluklarını; gençlerin yaşam, aşk ve değişimle nasıl baş ettiklerini konu alıyor. Seçkide Alessandro Comodin’in yönettiği “Giacomo’nun Yazı”nın (Summer of Giacomo) yanı sıra Fransız yönetmen Regis Saudre’nin “Biz, Clèves Prensesleri” (Nous princesses de cleves) ve Fransa yapımı Rebecca Zlotowski imzalı “Belle Épine” filmleri gösterilecek. Diğer filmler ise şöyle sıralanıyor “Zehir Gibi Aşk” (Un poison violent), “Anılara Yolculuk” (Memory Lane) ve “Çiftlik”te Yaşam” (La vie au ranch).
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: