Gençlik Vaad Eden 7 Doğal Malzeme!

Piyasada pek çok yaşlandırmayı geciktirici veya cilt yenileyici ürün bulunuyor. Ancak istediğimiz sonucu elde edebileceğimiz ürünü bulmak çok zor. Bunun için sizlere hem doğal hem ucuz bir önerimiz var desek ne dersiniz?

Kadın

Gençlik Vaad Eden 7 Doğal Malzeme! 7-ŞEKER
Şekerin bir numaralı peeling malzemesi olduğunu öncelikle bilmemiz gerekiyor. Cildinizin tazelenmesi, canlanması, can sıkıcı pütürcükler ve dahası için vücudunuza veya yüzünüze toz şeker kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken ise çok basit! Bir miktar şekeri avucunuza alıp, yüzünüzü ya da vücudunuzu bu şekerle ovmak. Ardından bol suyla ile durulamayı unutmayın.

6-ZEYTİNYAĞI
Ege bölgesinin mucizevi yağı yemeklere lezzet vermesi ve diğer faydalarının yanı sıra cildi de gençleştiren önemli bir malzemedir. Cildi kadifemsi yumuşaklığa ulaştıran zeytinyağı, aynı zamanda ciltteki tahrişleri de yatıştırır. Gerçek zeytinyağının ciltte alerjiye neden olmayacağını da unutmayalım.

5-BAL
Bal, mutfaktaki en iyi nemlendiricidir. Mineral ve elementler bakımından zengin olan balı maske olarak yüzünüze sürüp 10 dakika sonra duruladığınızda bile farkı görebilmeniz mümkün. Düzenli kullanıldığı zaman kırışıklığı da olumlu yönde etkileyen bal, hücre yenilenmesi sürecini de hızlandırıyor.

4-DOMATES
İçerisinde barındırdığı asit nedeniyle cildi tazeleyen bir diğer malzeme ise domatestir. Özellikle yorulmuş, mat görünen ciltlere ilaç etkisi sağlayan domatesleri dilimler halinde kullanabilirsiniz. Cildinizde iltihap varsa çözüm olarak cildinizi domates püresiyle ovabilirsiniz.

3-SALATALIK
Cildi gençleştiren ve en bilindik besin elbette ki salatalık. Yüz ve göz çevresine salatalık dilimlerini istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz. İçerdiği su miktarı nedeniyle ciltte gerçek bir nemlendirici görevi gören salatalık, soğuk olarak kullanıldığında etkisini çok daha net bir şekilde gösterecektir.

2-KABARTMA TOZU
Bir çay kaşığı kabartma tozunu bir çay kaşığı yoğurt ile karıştırarak yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi 10 dakika uyguladıktan sonra cildinizi arındırın ve tazelenmiş cildinize merhaba deyin. Fakat kabartma tozunu cilde direk sürmenin zararlı olduğunu unutmayın.

1-PATATES
Patatesin faydalarını bilmeyen yoktur. Özellikle göz çevresinde kullanılan patates, ciltte de oldukça başarılıdır. Patatesin suyunu cildinize uygulayıp 15 dakika sonra soğuk suyla yıkarsanız bu maske size cilt esnekliğini kazandıracaktır.

Kırışıklıklar için evde hazırlayabileceğiniz mucizevi maske!

Kırışıklıklar için evde hazırlayabileceğiniz mucizevi maske!

Bunlarda ilginizi çekebilir: