Gerçek lezzetin adresi 'Atelier real food'

The Ritz-Carlton, İstanbul’un yepyeni restoranı Atelier Real Food; adını zanaatkarların üretimlerini gerçekleştirdikleri yerden esinlenerek alan ve “gerçek yemek” tabirini de adıyla birlikte kullanacak kadar iddialı bir mekan

Diğer Haberler

Gerçek lezzetin adresi 'Atelier real food' Son yıllarda İstanbul’da hızla gelişen yiyecek ve içecek sektöründe, yeni isimler ve dünyaca ünlü markaların da girmesiyle tatlı bir rekabet oluştu. The Ritz-Carlton, İstanbul’un içinde açıldığı günden beri hizmet veren ana restaurantı da eski ismine veda ederek, yenilenme çalışmalarını bitirdi ve yeni kimliğiyle “Atelier Real Food” olarak hizmete açıldı.

Mekanın çağdaş dekorasyonu Portekizli mimar Patricia Pina tarafından tasarlandı ve mobilyalar da mekana özel olarak üretildi. Misafirler, restorana mistik dokularla kaplı paravanın ardından giriş yapıyor. Boğaz manzarasına nazır olan restoranın, tamamen baştan yaratılan bir kış bahçesi de bulunuyor.
Konya’dan özel olarak getirtilen Sile taşı üzerinde servis edilen el yapımı ekmekler ve yanında restorana özel üretilen organik zeytinyağı sunumu da göze çarpan ilk detaylar arasında...
Genel Müdür Max Zanardi, en büyük lüksün sağlıklı ve doğal yemek olduğunu ifade ederken; “doğadan masaya” yenilikçi bir anlayışı benimsediklerini, her şeyden önce Atelier Real Food’un kullandığı ürünlerin taze, günlük ve doğal olmasına dikkat ettiklerini belirtiyor.

Restoran, kariyerine The Ritz-Carlton, İstanbul’da başlayıp zincirin Orta Doğu’daki otellerinde devam edip, şimdi ise yeniden İstanbul’a geri dönen Üzeyir Aydın tarafından yönetiliyor.

Sadece akşamları açık olan Atelier Real Food; özel davetler için tasarlanan 12 kişilik ahşap “Chef’s Table” masası ve 150’ye yakın yerli ve yabancı şaraptan oluşan şarap kavıyla da hem gözlere hem damaklara hitap ediyor .
Son 3 yıldır Türk mutfağının lezzetlerini keşfetmek için üşenmeden motoruna atlayıp neredeyse tüm Türkiye’yi gezen, Şef Andre ve ekibi tecrübelerini birleştirerek Atelier Real Food için özgün bir menü yarattılar.
Lübnan, Mısır, Portekiz, gibi ülkelerin lezzetlerini Türk mutfağının özgün yemekleriyle harmanlayıp menüye katan Şef Andre, Fransa’dan özel olarak getirtilen el yapımı Rotisserie makinası sayesinde bu kış en çok Pazar Brunch’larından keyif alınacağını belirtiyor. Etlerin her yerinin aynı oranda pişirilmesi ve kurumadan içinin sulu kalmasını sağlayan marifetli makina, aynı zamanda şeflerin atölyesi olan açık mutfak ortamında misafirler tarafından izlenebiliyor.

“Sunday Roast” olarak adlandırılan Pazar Brunch’larının ilki, 19 Ekim Pazar günü saat 11:30’da başlayacak.
Keyif veya iş odaklı akşam yemekleri için ideal bir adres olan Atelier Real Food’un akşam oturma kapasitesi 44, terası ise 30 kişilik.

Bunlarda ilginizi çekebilir: