Gezi görüşmesinden ilk kareler!

Başbakan Tayyip Erdoğan, Gezi Heyeti ile görüşüyor. Görüşme Başbakan'ın önceki programı uzadığı için bir saat gecikmeli olarak saat 17:00'de başladı. Görüşmeden fotoğraflar da basınla paylaşıldı.

Magazin

Gezi görüşmesinden ilk kareler! Başbakan'ın görüştüğü heyet 11 kişiden oluşuyor. Heyette, Gezi Parkı’nda ilk günden bu yana yer alan ve destek veren, öğrenci ve akademisyenler de bulunuyor. Başbakanın danışmanları, heyetteki isimleri tek tek telefonla arayarak, “Başbakan, olayları birinci ağızdan dinlemek için sizinle görüşmek istiyor” diyerek görüşmeyi ayarladılar. Aranan kişilerin büyük çoğunluğu bu daveti kabul ederken, bazı isimler ise davete olumsuz yanıt verdi. 3 BAKAN
Görüşmede Başbakan’a üç bakan ve bir Genel Başkan Yardımcısı eşlik ediyor. İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik toplantıda hazır bulunuyor.

FOTOĞRAFTAKİ DİKKAT ÇEKEN AYRINTI
Basınla paylaşılan fotoğraflarda Taksim Meydanı'ndaki yayalaştırma çalışmasına ait çizimler ve büyük animasyon resimleri dikkat çekti.

BAŞBAKAN'LA GÖRÜŞEN GEZİ HEYETİ ŞÖYLE:

Ahmet Mümtaz Taylan -TİYATRO SANATÇISI
Hale Çıracı - MİMAR
Kutluğ Ataman - YÖNETMEN
Nil Eyüpoğlu - ÖĞRENCİ
Rümeysa Kiger - SANAT YÖNETMENİ
Selva Gürdoğan - MİMAR
Zehra Öney - MEDYA UZMANI
Zülfikar Kürüm - ÖĞRENCİ
İpek Akpınar - AKADEMİSYEN
Bülent Peker (Başbakan'a mektup yazan AK parti üyesi)
Betül Tanbay - MATEMATİK PROFESÖRÜ

Foto
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: