Gezi Parkı konserlerinde flaş gelişme!

Sertap Erener, Demir Demirkan, Can Bonomo ve Sezen Aksu Gezi Parkı konserlerine katılmayacaklarını açıkladı, konser iptal oldu!

Magazin

Gezi Parkı konserlerinde flaş gelişme! Gezi Parkı eyleme destek veren sanatçıların bu akşam konser vereceği açıklanmıştı. Sosyal medyada ise diğer şehirlerde hala devam eden olaylar nedeniyle konserin iptal edilmesi istendi. Bu tepkiler üzerine Twitter’da oluşturulan #GeziParkiKonserineHayir hastag’i dünya gündeminde ilk sıraya yükseldi.

Konsere katılacağı açıklanan sanatçılar arasında bulunan Demir Demirkan, Sertap Erener, Can Bonomo ve Sezen Aksu bu çağrıya kayıtsız kalmayarak konsere katılmayacaklarını açıkladı. Demir Demirkan “Müzik insanları bir araya getirir ama henüz zamanı değil” dedi.

Tepkilerin artarak çoğalması üzerine şu açıklama geldi:

Grup Yorum üyesi Cihan Keşkek : Taksim'de bu akşam yapılması planlanan konser iptal edildi. Sanatçılar, siyah giyinerek Galatasaray'dan Taksim'e yürüyüş yapacak

KİMLER KATILACAKTI?

Sezen Aksu, Zülfü Livaneli, Grup Yorum, Yavuz Bingöl, Kubat, Mor ve Ötesi, Duman, Erkan Oğur, Can Bonomo, Demir Demirkan ve Sertab Erener.

İŞTE TWITTER'DAKİ TEPKİLER!

Bunlarda ilginizi çekebilir: