GİNA GERSHON TARTIŞMALI CAMİ İNŞAATINA DESTEK VERDİ

Mahsun Kırmızıgül’ün “New York’ta Beş Minare” filminde rol alan Amerikalı aktris Gina Gershon, Türkiye ziyaretinden sonra New York’un tartışmalı cami inşaatı planına destek verdi.

Magazin

GİNA GERSHON TARTIŞMALI CAMİ İNŞAATINA DESTEK VERDİ Dinimin önemi yoktu

11 Eylül saldırılarında yıkılan İkiz Kuleler'e yakın bir bölgede cami inşa edilmesi fikri, New York'u ikiye böldü. Konu hâlâ tartışılırken, projeye Amerikalı oyuncu Gina Gershon'dan destek geldi. Gershon, Amerika'nın en çok okunan internet gazetelerinden Huffington Post için kaleme aldığı makalede “Türkiye'de, tanıştığım en cömert, en konuksever insanlar arasında biraz zaman geçirdim. Çoğu Müslüman olsa da, ırkımın, cinsiyetimin ve dinimin önemi yok gibiydi” diye yazdı.

Kiliseyi yasakladık mı?

Gershon yazısına şu satırlarla devam etti: “Şahsen, insanı günde beş kez bir sükûnet anına davet eden bir kültürden öğreneceklerimiz olduğunu düşünüyorum. Ne yazık ki Müslüman inancının bu yönüne alışık olmayan birçok Amerikalı var. Hoşgörü ve merhamet vaazeden gerçek ıslam ile İkiz Kuleler'e saldıran aşırılık yanlısı militanlar farklı. Irkçı örgüt Ku Klux Klan, Hıristiyanlık bayrağı altında ortaya çıktı diye ABD'de kilise yapımını yasakladık mı?
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: