GİYSİNİZİN İÇİNDE MÜKEMMEL GÖRÜNMENİZİ SAĞLAYACAK EGZERSİZLER!

Straplez giyinmeyi mi seviyorsunuz, belki de mini eteklerden vazgeçemiyorsunuzdur... Ya da daracık elbisenizin içinde harika görünmek istiyorsunuz... Dert etmeyin, ne giymek istiyorsanız, içinde harika görünmenizi sağlayacak basit egzersizlerimiz var.

Magazin

GİYSİNİZİN İÇİNDE MÜKEMMEL GÖRÜNMENİZİ SAĞLAYACAK EGZERSİZLER! Artık patron sizsiniz! Hükümleri sizden başka verecek biri yok. Ne kadar sert ve inatçı bir eğitmen olursanız, kendinize o kadar iyi söz geçirirsiniz.

Genellikle bir fitness salonuna ya da bir spor kulübüne her ay düzenli olarak, vicdanınız sızlaya sızlaya para vermeden bu gücü üzerinizde hissedemezsiniz. Bu baskı olmadan da başaracağınızı kendinize ispatlamanın simdi tam zamanı! Güne erken başlayıp beyninizi, bedeninizi ve tabii metabolizmanızı erkenden uyandırarak işin en zor kısmını atlamış olursunuz.

Saatinizi altıya kurun ve spinning çalışmasına başlayın. Bol bol ter dökmek için bu hareket yeterli gelecektir. Spor ile birlikte yediklerinize de dikkat ederseniz bu yoldaki adımlarınızı sağlamlaştırabilirsiniz. Bununla da bitmiyor tabii. Nasıl bir program işleyeceğinizi size göstereceğiz. Program sonunda sizde ne kadar güzel olduğunuzu herkese kanıtlayacaksınız.

BEDENİ SARAN ELBİSELER

(Ayakkabılarınızı kapın ve kendinizi dışarı atın!)

Sımsıkı bir elbise midenize büyük baskı uygulayabilir, tabi baskıya maruz kalacak bir göbeğiniz varsa. Üzerinizde süzülecek uzun dar bir gelinliğin güzel durması için karnınıza kramplar sokan bir korse giymeniz gerekebilir. Zahmetsizce bu arzunuzu gerçekleştirmek için düzenli olarak koşu yapmaya çalışın. Bir saat boyunca yavaş ve hızlı koşmak arasında bir döngü oluşturarak vücudunuzu şaşırtıp daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Fitness eğitmeni Dan Roberts, iki dakikadan sonra bir dakika boyunca hızlıca koşmanızı öneriyor. Böylece yapacağınız birçok egzersize göre daha fazla enerji harcayacağınızı, daha kısa sürede fit bir vücuda kavuşacağınızı söylüyor. Çünkü bu egzersiz sırasında metabolizmanız oldukça hızlı çalışacaktır. Uzun süredir spor yapmadıysanız haftada iki kere olmak üzere kendinize yeni bir düzen oluşturabilirsiniz. Bu yaptığınız sporun bir devamı olacaksa haftada dört gün uygulamanız daha etkili olacaktır.

BELDEN DOKUMLU

(Hulahop çevirmeye çalışın!)

Belki de en son çocukken almıştınız hola-hopu elinize. Şimdi okul günlerine dönmeye ne dersiniz? Jessica Rabbit gibi bir bele sahip olacağınızı düşünün ve holahopu çevirmeye başlayın. Seksi kalçalara ve incecik bir bele sahip olmak istiyorsanız yeteneğinizi geliştirin.

Tabii akrobatik hareketler yapmanızı beklemiyoruz. Ancak çocukluğunuzu hatırlayarak pes etmeden bu halkayı döndürmeye bakın. Sizi teşvik edecek güzel bir sebep söyleyelim mi? Yalnızca on dakikada 85 kalori yakmak gibi...

Bir ay boyunca yapmaya devam edin. Bir süre sonra sıkılsanız da vazgeçmeyin. Bu esnada müzik dinleyerek ya da televizyon izleyerek kafanızı eğlenebileceğiniz farklı şeylerle oyalayın. Bir ay sonunda belinizdeki incelmeyi fark edeceksiniz.

KISA ETEKLER

(Yürüyüşe çıkın!)

Uzun eteklerin bacaklarınıza dolanmasına tahammül edemeyecek kadar rahatınıza düşkün ve modayı takip eden biriyseniz gelinlik modelinizi bir kez daha gözden geçirin. Kalın bacaklar mı? Bunu sorun olarak görmeyin bile. Eşofman, spor ayakkabı ve berenizi alıp yürümeye başlayın. Nereye olursa...

Tabii tempoyu düşürmeyin. Böylece yalnızca bacaklarınızı inceltmekle kal¬mayacak, topraktan aldığınız enerji ile üzerinizdeki stresi de azaltacaksınız. Ayrıca spor yapmayı zorunluluk olarak görmekten vazgeçin. O gün yürüyüş yapamadıysanız kendinizi kötü de hissetmeyin. On dakika yürümek bile 35 kaloriden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Çalıştığınız günlerde, öğlen yemeğine yürümenizi ya da kısa mesafelerde araç kullanmamanızı tavsiye ederiz. Tüm gün masa basına kitlenen bedeniniz bu hareketleri çok sevecek. Hayatınızda yapacağınız küçük değişimlerle büyük sonuçlar doğurabilirsiniz.

DENİZKIZI GİBİ OLMAK

(Dans edin!)

Kıvrımlı hatlara sahip harika bir vücudunuz varsa bu denizkızı elbisesini seçmemek için hiçbir sebebiniz yok demektir. Bu gelinliği taşımak için biraz daha zamana ihtiyacı olanları ise dansa davet ediyoruz. Şimdi eğlence zamanı! Dans etmek; kalçanızı şekillendirmek ve sıkılaştırmak için en güzel ve en eğlenceli egzersiz! Üstelik birçok egzersizden daha etkili olduğunu da söylüyor Dan Roberts.

Hem kafanızı dağıtıp stresten kaçın hem de kilolara elveda deyin. Daha fazla kilo vermek ya da daha çok eğlenmek isterseniz müziğin sesi hep acık kalsın! Bu gelinliğin içinde zarif ve asil bir görünüş kazanacağınız kesin.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: