GLASGOW

Magazin

GLASGOW İskoçya’nın en büyük şehri olan Glasgow, Victoria devri’nde Britanya İmparatorluğu’nun ikinci şehri olarak kabul edilirdi Günümüzde de İskoçya’nın çekim merkezi olarak kabul ediliyor..
Glasgow, insanda bir film setinde geziyormuş etkisi yaratıyor Kentin neredeyse bütün yapıları, tarihi eserleri çok iyi korunmuş Clyde Nehri kıyısına kurulmuş kent, 18 yüzyıldan beri bölgenin ticaret merkezi.

Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Glasgow’a Londra aktarmalı olarak uçabilirsiniz Londra'dan 1 saat 10 dakikalık uçuşle Glasgow’a ulaşabilirsiniz Havaalanından kente ulaşmak çok kolay Düzenli otobüs seferleri var Glagow’da da ulaşım bütün Birleşik Krallık şehirlerinde olduğu gibi son derece düzenli Otobüs, tren ve metro ile kent içinde rahatlıkla seyahat edebilirsiniz..

Görülecek Yerler

Burrell Koleksiyonu

1944 yılında armatör Sir William Burrell tarafından armağan edilen koleksiyon, Glasgow’un yıldızı olarak kabul ediliyor Objeler, vitraylar, goblenler ve resim koleksiyonu ile görülmeye değer nitelikte..


Glasgow Katedrali

13 yüzyıla tarihlendirilen Glasgow Katedrali, türünün nadide örneklerinden biri 6 yüzyılda şehrin koruyucu azizlerinden St Mungo adına inşa edilen şapelin üzerine inşa edilmiş..

Kelvingrove Sanat Müzesi

17 yüzyıl ve 19 yüzyıl Fransız resimlerini sergileyen müze, İskoçya’nın en ünlü koleksiyonunu barındırıyor..

Transport Müzesi

Model gemiler, İskoç yapımı buhar makineleri, otomobiller Victoria Devri’nde güçlü bir kent olan Glasgow’un tarihinden kesitler sunuyor..
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: