Gmail 10 yaşında!

Ücretsiz e-posta uygulamalarından olan Gmail, 10. yılını kutluyor.

Yaşam

Gmail 10 yaşında! İlk olarak 1 Nisan 2004 yılında kullanıma sunulan servis önceleri davetle kullanılabiliyordu. Arama motoru devi Google'ın 1 Nisan 2004 yılında kullanıma sunduğu ücretsiz e-posta servisi Gmail 10. yaşını kutluyor. İlk kullanıma sunulduğu yıllarda sadece bir başka kullanıcının daveti ile sahip olunabilen servis, 2007 yılına kadar bu şekilde kullanıldı.

Günümüzde her kullanıcıya 15 GB ücretsiz depolama alanı sunan Gmail'de daha fazla alan için ek ödeme seçenekleri bulunuyor. E-postalara 25 MB'a kadar dosya ekleme imkanı sunan servisin ilk görsel tasarımı 2003 yılında Kevin Fox tafrından yapılmıştı.

Servisin arkasındaki isim ise ABD'li bilgisayar yazılımcısı Paul Buchheit. Gmail'i geliştien ekibin başındaki isim olan Paul Buchheit, aynı zamanda AdsSense hizmetinin prototiplerini de geliştiren kişi olarak biliniyor.

Google'ın birçok servisiyle uyum içinde çalışan Gmail, aynı zamanda mobil cihazlarda kullanılan Android işletim sistemi için gerekli olan bir hizmet. Bu uyumluluk ve gereklilik Gmail'in birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesine sebep oluyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: