Go Motorsports Spa!

Cenk Ceyişakar Cumartesi koşulan yarışta sınıfında 3. giderken aksın kırılması sonucu podyum şansını kaçırdı.

Yaşam

Go Motorsports Spa! 38 otomobilin katılımı ile gerçekleşen hafta sonu tam bir motors porları şöleni gibiydi. Pist üzerindeki kalabalığı yarışı yağmura rağmen izlemeye gelen kalabalıklar takip etti. 14 Eylül Cumartesi günü 11:50’de yapılan sıralama turlarında en iyi Türk pilot grubunda 6.sırada start almaya hak kazanan Cenk Ceyişakar oldu. Ancak hafta sonu pilotlarımız için şanssız geçti. Cenk Ceyişakar Cumartesi koşulan yarışta sınıfında 3. giderken aksın kırılması sonucu podyum şansını kaçırdı. İkinci gün ise en arkadan start alan Ceyişakar, sadece iki tur sonunda 15 rakibini geriden bıraktıktan sonra rakibinin arkadan gelen darbesi ile yol dışı kalarak yarışa veda etti.

Cengiz Oğuzhan ise her iki yarışta da aracında meydana gelen elektronik arıza sonucu iyi bir pozisyonda iken şansız bir şekilde yarış dışı kaldı.


Arif Suyabatmaz rakipleri ile yakın mücadele verip iki yarışı da tamamlayarak eski formuna dönmekte olduğunu gösterdi.
Yarış sonrası konuşan Cenk Ceyişakar şunları söyledi: “Sezonun en şanssız yarışlarından biriydi, sevdiğimiz bu hızlı pistte maalesef istediğimiz dereceleri alamadık. Son yarış öncesi istediğimiz bir yarış çıkaramadık ekip olarak ama Hockenheimring’de sezonu güzel kapatmak istiyoruz. ”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: