Göç Zamanı dizisinin yayın günü belli oldu

Vahide Perçin, Talat Bulut ve Tilbe Saran’ın başrollerinde yer aldığı “Göç Zamanı” dizisinin başlangıç tarihi netleşti.

Dizi Galeri

Göç Zamanı dizisinin yayın günü belli oldu Törelere ve erkek egemen bir dünyanın baskılarına yıllarca göğüs germiş, güçlü bir kadını konu edinen “Göç Zamanı” 30 Ocak Cumartesi Saat 20.00 ‘da izleyici ile buluşacak.

Dizinin konusu;

Göç Zamanı, bir annenin, zulümden kaçırdığı çocuklarını bilmeden bir cehenneme sokuşunun; gözlerinin önünde her birinin dağılıp gidişinin; onlara sahip çıkmak için çırpınışının öyküsünü anlatıyor.
Yıllarca annesini ‘kuma anne’ bilen ve onu öldürmek için gelen Yemin… Cennet önce ona kendisinin annesi olduğunu kabullendirmeye çalışacak. Zümrüt ise girdiği bu parıltılı dünyada, yolunu kaybedecek. Cennet kızına sahip çıktığında ise çok geç olacak; geriye kalbi kırık bir genç kız ve masumiyetini kaybetmiş bir aşk hikayesi kalacak. Bu zengin çevreden tiksinen Kiraz ise bambaşka bir hayalin peşinden gidecek. Cennet bir kez daha kadının değişmeyen yazgısını görecek ve yeniden isyan edecek ama umudunu asla kaybetmeyecek. Çünkü o anadır. Dünya yansa da çocuklarını kanatları altına alacak, o sıcak kucak onlar için daima sığınılacak son kale olarak varlığını sürdürecek.


Çekimleri Mardin'de başlayan, Adana ve İstanbul'da devam eden Göç Zamanı’nda, zengin doğa ve kent görüntülerini barındıran sahneler izleyenleri hayran bırakacak. Vahide Perçin, ‘Cennet’ karakteri için altı ay halı dokuma dersi aldı, çekimler öncesinde dokuma işçiliğinin inceliklerini öğrendi ve çekimler esnasında gerçekten halı dokudu.


İşte diziden ilk kareler...

Fotoğraflar için tıklayınız...


Fragman;

Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: