"Göçmen Kadınlar" projesine AB'den destek

Fransa'da yaşayan yazarın 'Göçmen Kadınlar' projesi AB'den destek aldı

Kültür-Sanat

"Göçmen Kadınlar" projesine AB'den destek Fransa'da yaşayan yazar Sedef Ecer'in, "Göçmen Kadınlar" projesine, Avrupa Birliği'nden (AB) destek geldi.

İki yıl boyunca birçok ülkede "yalnız göç eden kadınlar" üzerine araştırma yapmak için AB'den önemli destek alan Ecer, göçmen kadınlarla röportajlar yapmayı, konuyla ilgili film çekmeyi ve çağdaş sanat sergisi açmayı planlıyor.

Aynı projeye, Paris Bölgesi Sinema Komisyonu da destek verdi. Yılda iki kez toplanan Paris Bölgesi Sinema Komisyonu yüzlerce dosya arasından her yıl belli sayıda projeye senaryo desteği veriyor.
Senarist, yapımcı ve yönetmenlerden oluşan jüride bu yıl ödüllü filmlerin yönetmeni Radu Mihaileanu da vardı.

Geçen hafta toplanan jürinin verdiği ödüllerden birini de Ecer aldı. Toplam 25 bin avroluk ödülün 20 bin avrosu senariste, geri kalanı projeyi geliştirmekte kendisine yardımcı olan kuruma veriliyor.

Bu yıl birçok oyunu çeşitli tiyatrolarda oynanan Ecer'in gelecek sezon da iki farklı oyunu Paris, Brüksel, Marsilya gibi kentlerde haftalarca sergilenecek.

Daha çok tiyatro oyunlarıyla tanınan ve birkaç senaryosu da bulunan Ecer'in, Fransız kanalı "France 3" için yazdığı ve 3 milyonun üzerinde seyirciye ulaşan televizyon filmi ise dünyada çok sayıda ülkeye satıldı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: