Gölge, Sanat Gezgini’nde…

Sanatseverlere internet üzerinde çok farklı kategoride, tarzda ve değişik bütçelerde sanat eserleri sunan Sanat Gezgini, 9-19 Ekim tarihleri arasında sanat gündemindeki en popüler konulardan biri olan Graffiti ve Sokak Sanatının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden Gölge Artizm’in eserlerini sevenleriyle buluşturuyor.

Kültür-Sanat

Gölge, Sanat Gezgini’nde… Çağdaş Türk sanatını toplumun geniş kesimleriyle buluşturmak amacıyla kurulan ve Türkiye’nin ilk online galerisi olan Sanat Gezgini, 9-19 Ekim tarihleri arasında Türkiye’nin ilk graffiti sanatçılarından biri olan Gölge Artizm’in eserlerini sevenleriyle buluşturuyor.


20 yılı aşkın süredir ürettiği eserleri kapalı ve açık birçok alanda veya materyalde uygulayan Gölge, son eserlerini tuval ve taşınabilir objeler üzerinde, sınırsız hayal gücüyle birbirinden bağımsız tarz ve teknikte bir araya getiriyor. Obje ve nesneleri alışılagelmiş hallerinden ziyade, özgün ve orijinal fikirlerle birleştiren Gölge, eserlerinde standart bir konuya sıkışıp kalmadan daha çok rengin, gölgenin, çizginin, dokunun ve biçimin farklı etkilerini birleştiriyor.


Gölge Artizm, 2008 ve 2010 yıllarında dünyanın 70 ülkesinde yapılan ve dünyanın en büyük açık hava sanat etkinliği niteliğini taşıyan ‘COWPARADE’ açık hava sanat etkinliğinin Türkiye bölümünde, 100 adet hayvan figürlü heykelin revizesini, yeni tasarım ve uygulamalarını gerçekleştirdi.


Gölge, Kuruçeşme Sanat Gezgini’nde sanatseverleri bekliyor
Kuruçeşme sahil yolu üzerinde bulunan galerileri de 9 -19 Ekim tarihleri arasında açık olacak sergi, haftanın her günü 09.00-21.00 saatleri arasında gezilebilecek.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: