Google Olimpiyat İlkeleri'ni yayınladı!

Google bugünkü anasayfasını olimpiyatlara ayırdı ve hoş bir doodle ile kullanıcılarını selamladı.

Yaşam

Google Olimpiyat İlkeleri'ni yayınladı! Google’ın hazırladığı 2014 Kış Olimpiyatları doodle’ı gece saatlerinden itibaren yayına girdi ve dünya genelinde yayına verildi.

2014 Kış Olimpiyatları doodle’ına tıklayan kullanıcılar Olimpiyat İlkeleri ile ilgili arama sonuçlarına ulaşıyor. Ancak Olimpiyat İlkeleri sonuçlarına ulaşmak için doodle’a tıklamanız da gerekmiyor; zira Google Olimpiyat İlkeleri ile ilgili ufak bir açıklamayı doodle’ın hemen altına yerleştirmeyi ihmal etmemiş.

Olimpiyat İlkeleri bölümünde şu satırlar yazıyor: "Spor faaliyetlerine katılmak bir insan hakkıdır. Her birey herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmaksızın, Olimpiyat ruhu içerisinde spor yapma imkanına sahip olmalıdır. Bunu yapmak için dostluk, dayanışma ve fair-play anlayışının hâkim olması gerekmektedir." - Olimpiyat İlkeleri(Google tarafından çevrilmiştir)

GOOGLE NEDEN OLİMPİYAT İLKELERİ BAŞLIKLI BİR DOODLE YAPTI

Google'ın Olimpiyat İlkeleri doodle'ını hazırlamasında Rusya'da eşcinsellik propagandasını yasaklayan yasa etkili oldu. hürriyet.com.tr
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: