Google Stackdriver'ı satın aldı!

Google, bulut servislerini geliştirmesinde kendisine yardımcı olacak, genç ve dikkat çekici bir firma olan Stackdriver’ı satın aldı.

Yaşam

Google Stackdriver'ı satın aldı! Stackdriver’ın teknolojisi, geliştiricilerin uygulamalarının ve diğer yazılım servislerinin bulut bilişim platformlarında nasıl çalıştıklarını izleyebilmelerine olanak tanıyor.

Finansal detayları açıklanmayan satın almayla birlikte, çoğunluğu Boston’da bulunan Stackdriver çalışanları Google’ın Cambridge ofisine taşınacak ve burada Stackdriver teknolojiini Google’ın bulut servislerine entegre edecekler.

Google, daha fazla geliştiricinin onun bulut platformlarını kullanmasını istiyor ve bu yönde atılımlar gerçekleştiriyor. Google’ın bulut platformlarından sorumlu yöneticisi Tom Kershaw, önümüzdeki aylarda bu alana daha fazla yatırım yapacaklarını açıkladı.

Stackdriver web sitesinden yaptığı açıklamada, satın almanın kullanıcılarının aldıkları hizmette hiçbir değişikliğe sebep olmayacağını duyurdu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: