Google Transit özelliği Türkiye'de

Google Haritalar'a eklenen Transit özelliği İstanbul ve Ankara'da kullanıma başlandı.

Yaşam

Google Transit özelliği Türkiye'de Ankara’da tren ve otobüs, İstanbul’da bunlara ek olarak vapur, deniz otobüsü, metrobüs, tramvay, Marmaray ve bazı dolmuş hatlarının yer aldığı sistemde toplamda 1100’den fazla hatla ilgili durak ve güzergah bilgisi sunuluyor.

TOPLU TAŞIMA GOOGLE HARİTALAR'DA
Kullanıcılar otobüs, tramvay, metro ve vapur gibi toplu taşıma araçlarının güzergah, durak ve tarife bilgilerine Google Haritalar üzerinden ulaşabilecek.

TURİSTLER İSTANBUL'U DAHA İYİ GEZECEK
İstanbul ve Ankara’da yaşayan milyonlarca kişinin yanı sıra, Türkiye’nin en büyük iki metropolü olarak konumlanan bu iki şehri turizm veya iş amaçlı olarak ziyaret eden çok sayıda kişi de Google Transit sayesinde diledikleri adrese, tarihi yerlere veya yeme-içme ve eğlence mekanları gibi önemli noktalara toplu taşımayla da ulaşabilecek.

NASIL KULLANILIYOR?
Kullanıcıların Google Transit’ten yararlanmak için yapmaları için gereken tek şey bilgisayardan veya akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarında bulunan Google Haritalar uygulamasından gitmek istedikleri yerle ilgili arama yaptıktan sonra yol tarifi için Transit / Toplu Taşıma seçeneğine tıklamak.

Kaynak: ensonhaber.com
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: