GÖRÜNÜŞ İŞTE ÖNEMLİ Mİ?

İşyerinizde iyi görünmeniz önemli mi? Giyim kuşamın yarattığı etki ve sizi bekleyen tehlikeler neler?

Magazin

GÖRÜNÜŞ İŞTE ÖNEMLİ Mİ? Erkekler bir odaya girdikleri zaman, her yönden ihtiyaçlarını karşılamak isterler. Bunlardan biri fiziksel ve duygusal mutluluktur. Biri iş yerinde görünüş önemli mi diye sorduğunda, bu iki faktörü düşünmeden cevap vermeyin.

Bu flaş haber değildir

Şirketlerin elemanları görüntülerine göre alındıklarını ve onlara daha iyi maaş verdiklerini çok duymuşsunuzdur. Flaş haber mi??? Reddetmesi imkansız bir gerçek iş yerinde ve hayatımızın her alanında akıp giden bir gerçek.

Kaç defa bir iş yerine gittiniz ve sizi bomba gibi bir resepsiyonist karşıladı. İşveren asistanını ararken onun profesyonelliği, performansı ve başarısının kombinasyonuna bakmaktadır. Baktıkları ikinci şey ise görünüştür. Tabi ki Gisele Budchen işe yaramıyorsa, işi alamayacaktır. Ama aynı özelliklere sahip iki kişi arasından çürük dişli olanı mı seçersiniz, güzel olanı mı?

Kim en iyisi?

21.yüzyılda her iki cinsiyet içinde bunun geçerli olduğunu söylemeliyim. Başarılı insanlar iş hayatında kendileri ile eşit düzeydeki insanlarla vakit geçirirler. Aynı şekilde etrafımızın bizim gibi iyi görünüşlü insanlarla çevrili olmasını isteriz. Peki iyi görünüşlü olmak ne demek? Ya iyi görünüşlü değilseniz?

Performans sonra görüntü

Jerry Seinfeld %85 insan ile çıkılamayacağını söylemişti peki % kaçı işe alınamaz? Eğer iş tamamen bir sunum ise ve müşteriler geldiği zaman depoda olmanız gerekiyorsa, ilk sırada işe alınabilir misiniz? Tabii ki alırsınız, birçok çıkılamayacak insanın yanında çok güzel görünüme sahip insanlar yer almaktadır. Çünkü onlar işe alınmıştır, daha iyi bir performans göstermişler ve en üst sıraya çıkmışlardır. Belki olayı çok basite indirgemek olacak ama gerçek şu ki eğer görünüşünüz işi almanıza yardımcı olduysa, iş yerinde oturup sadece sevimli görünmek de sizi işsizler listesinde en üst sırada yazılmanızın sebebi olacaktır.

Onlar ilk odaya girdiklerinde dikkat çekerler. İnsanlar onları yakından tanımak ister hatta onları işe almak belki de daha fazlasını ister. Fakat bundan sonra olacaklar tamamen performansa bağlıdır. Zaman geçtikçe görünüş önemsiz olacaktır ve performans öne çıkacaktır.. Ve her zaman sizden daha iyi görünen biri çıkacaktır. Eğer sizde görüntünüzden başka bir şey yoksa şansınızı kaybedeceksiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: