Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünmek mümkün!

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Erhan Dilek, göz kapağı estetiği hakkında konuştu.

Kadın

Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünmek mümkün! Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Erhan Dilek, göz kapağı estetiğiyle daha genç görünmenin mümkün olduğunu söyleyip "Göz kapaklarının estetik cerrahisi (blefaroplasti), yaşın ilerlemesine bağlı olarak üst ve alt göz kapağındaki fazla cilt ve yağ dokusu ile bazı kırışıklıkların giderilmesi amacı ile uygulanan en sık tedavilerden biridir. Dünyada en fazla yapılan cerrahi işlemlerden biridir. Ameliyat sonrasında yüzdeki yorgun ve yaşlı görünüm kaybolmakta, daha genç ve dinamik bir yüz görünümüne kavuşmak mümkündür. Blefaroplasti denen göz kapağı estetiği ameliyatı, aynı zamanda göz ve oküloplastik cerrah olan biz göz hastalıkları uzmanları tarafından başarı ile uygulanmaktadır. Blefaroplasti ameliyatları hem üst hem de alt kapak için uygulanabilmektedır. Üst kapakta sadece estetik amaçlı değil aynı zamanda görüş alanını üst bölgede engellediği için de uygulanabilmektedir. Blefaroplasti alt göz kapağında ise cilt sarkması, cilt sarkması ile beraber göz torbası oluşumlarında veya sadece göz torbası olması durumunda uygulanmaktadır" dedi.

Dilek, operasyonun göz altı morluklarına da iyi geleceğini "Göz torbası daha az olan hastalarda, gözaltı ışık dolgusuyla kamufle edilerek düz bir görünüm elde edilmektedir. Gözaltı ışık dolgusu aynı zamanda gözaltına ışıltılı bir görünüm vermektedir, bundan dolayı gözaltı morlukları olan hastalarda da yüz güldürücü sonuçlar vermektedir" diyerek açıkladı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: