Gözünüzü bozan etkenler!

Gözü bozan şeylere biraz ara verme zamanı...

Yaşam

Gözünüzü bozan etkenler! Bunların başında bilgisayar ve telefon geliyor. Dikkatli aynı noktaya bakarak çalışmak, gözlerinize yansıyan ışığın gözlerinizi acıtmasına yol açıyor. Bu acımanın en belirgin sebeplerinden biri de, çalışırken aynı noktaya sabitlenip göz kırpmayı unutmak. Ve böylece göz kuruluğu ortaya çıkıyor ve gözleriniz şiddetle yanıyor.

Sadece yanma da değil. Aynı zaman da kaşınız ve gözünün arasındaki kısım ciddi bir şekilde sızlamaya başlıyor. Zaman zaman baş ağrısı da yapıyor bu durum. Bu sebeple, gözleriniz kuruyorsa önerilen bir kuruluk için damla ve aynı zamanda mutlaka gözlerin dinlendirilmesi gerekiyor. Gözünüzün üzerine uygulayacağınız soğuk kompresler de rahatlamanızı sağlayıp iyi geliyor. Yine de bu ekranlara çok fazla bakmak ileride önce derecesi düşük gözlükler kullanmakla başlayıp, zaman geçtikçe bu dereceler yükseliyor ve gözleriniz bozulabiliyor.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: