Gözünüzü internetten ayıramıyorsanız!

Keyif yaparken de zayıflayabilirsiniz.

Yaşam

Gözünüzü internetten ayıramıyorsanız! Bilgisayar başında çalışırken yerinizde sabit kalmanız size türlü hastalıklar hediye eder. Oysa çalışırken ya da keyif yaparken de sağlıklı kalabilirsiniz. Gözünüzü internetten ayırmıyorsanız vücudunuzu ayırın. Aynı anda spor yapabilir, hareket edebilir, el, ayak, tırnak ve yüz bakımı gibi kişisel bakımlarınızı yapabilir ya da bacaklarınızı oynatarak, kollarınızı hareket ettirerek çeşitli egzersizler yapabilirsiniz. Nefes egzersizleri için de engeliniz yoktur. Bütün bunlar bilgisayar başındayken bile yapılabilir.

Böylece vücudunuzun hantallaşmasından kurtulur, bakımlarınızı da gerçekleştirmiş olabilirsiniz. Aksi takdirde, yerinizden hiç kıpırdamayarak bilgisayar başında olmak, kıl dönmelerine, sırt ağrılarına, kilo alımına, basura ve daha pek çok hastalığa neden olur. Bu yüzden gözlerinizi ayırmasanız da vücudunuzu ara sıra hatta çoğunlukla ayırın. Spor yapabilmek için an kollamak önemlidir. Ve hareket halinde olan, metabolizması düzenli çalışan bedenler daha az üzülür, hasta olur ve daha çok yaşar.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: