GÖZYAŞLARINI TUTAMADI!

Filiz Akın'ın programına Tan Sağtürk ile birlikte konuk olan Evrim Akın, 17 yaşındayken kaybettiği babasını anlatırken zor anlar yaşadı...

Magazin

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI! Gözyaşlarını tutamayan Evrim Akın, 12 Eylül 'den sonra babasının gözaltına alındığını ve o süreci yaşayan bir çocuk olarak bu olayın kendisini çok etkilendiğini söyledi. Genç yaşta ölen babasını anlatan Akın, 'Sistem biraz aldı elimizden. Çünkü babam siyasete yakın bir insandı. Biliyorsunuz ki 80'li yıllar ve darbe sonrası getirisi de vardı bunun.

Yani o iş darbe ile bitmedi, onun devamı da geldi. Babamın da üniversite yıllarında, gençliğinde yaptığı hatalar, sonrasında yakaladı. Bizim de bir ayrılık sürecimiz öyle oluştu' diye konuştu. Babasının psikolojisinin daha sonra çok bozulduğunu belirten Evrim Akın, 'Çünkü babam çok düzgün bir ailenin çok düzgün bir çocuğuydu... Babam da çok çekti.

Gözaltı sürecinde de yaşadığı zor dönemler vardı. Onların babamdaki psikolojik travması doğal olarak, çocuğa da sirayet ediyor. Çünkü bir gecce babanız evinizden alınıp götürülüyor ve bunu görüyorsunuz' dedi ve sözlerini sürdürmekte güçlük çekti. Gözleri dolan ve zor konuşan Akın, daha fazla konuşamadı ve gözyaşlarını tutamadı.televizyongazetesi
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: