Grammy ödüllü şarkıcıya hapis şoku!

Grammy ödüllü ABD'li şarkıcı Lauryn Hill vergi kaçırmaktan 3 ay hapse mahkum edildi.

Dünya Magazin

Grammy ödüllü şarkıcıya hapis şoku! Grammy ödüllü şarkıcı Lauryn Hill 2005-2007 yılları arasında yaklaşık 1.8 milyon dolarlık vergi borcunu ödeyemediği için üç ay hapse mahkum edildi. 37 yaşındaki şarkıcı hapis cezasının yanı sıra 3 ay da ev hapsinde tutulacak. Hill, altı çocuğunu büyütmek için müzik kariyerine son verdiğini, bu yüzden vergisini ödemeyemediğini belirtti.

Dava sırasında Hill, “Ben zamanında kölelik sisteminden muzdarip olan insanların çocuğuyum. Üzerime empoze edilmiş bir ekonomik sistem var” şeklinde konuştu. Lauryn Hill’in 6 çocuğundan 5’i Bob Marley’in oğlu Rohan Marley’den. Müzik kariyerine Grammy ödüllü hip-hop grubu Fugees’in yanı sıra Wyclef Jean ve Pras Michel ile başlayan Hill, 1998 yılında solo albümü ‘The Miseducation of Lauryn Hill’i çıkarmıştı. Albüm, beş Grammy ödülü kazanmış ve dünyada 19 milyondan fazla satmıştı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: