Gribi kısa sürede geçiyor!

Kış aylarının büyük bir hızla insandan insana geçen en çok yaygınlaşmış hastalığıdır grip. Vücudu halsiz bırakan, iş performansını düşüren, yorgun hissetmenize neden olan bir verimsizlik hastalığıdır. Halk arasında grip için, “İlaçla bir haftada, ilaçsız yine bir haftada geçer,” gibi bir söylem dolaşır. Evet, gribin ağırlaşa da en büyük tedavisi dinlenmektir. Antibiyotik kullanmak istemeyenler için de ayrı bir reçete gerekiyor.

Yaşam

Gribi kısa sürede geçiyor! Ha bir de vücuda takviye edilecek vitaminler ve bağışıklık sistemini güçlendirecek besinler de tabii ki önemlidir. Bunun yanı sıra bir de grip çayları vardır ki, çabucak enerjinizi toplamanıza ve kendinize gelerek eski dinamik halinizi kazanmanıza yardım olur. İşte onlardan biri…

Bitki çayı seçenekleri arasında hiç şüphesiz ilk olarak aklımıza ıhlamur, adaçayı gibi bitkiler geliyor. Şekersiz olarak bu bitkilerden hazırlanan çayların gün içerisinde birkaç defa içilmesi yararlı olacaktır. Bu iki bitkiyi karıştırarak, içerisine taze ya da kuru zencefil kökü (rizomu) parçaları, ayva yaprağı, meyan kökü, hatmi kökü ve tatlandırıcı olarak gerçek bal ekleyerek farklı aromalar da sağlık çayları hazırlamak mümkün.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: