GUİNNESS REKORLAR KİTABI'NA GİRDİLER

Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde bulunan Adile Altınbaş Ortaokulu öğrencilerinden oluşan 664 kişilik Melodika Grubu, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Magazin

GUİNNESS REKORLAR KİTABI'NA GİRDİLER Nizip'te 23 Nisan 2011'de rekor için 5- 13 yaş arası öğrenci çocuklardan oluşan 664 kişilik Melodika Grubu, noter huzurunda melodika çalıp 23 Nisan şarkıları söyleyerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuruda bulunmuşlardı. Başvurunun onaylanmasının ardından İngiltere'den gönderilen sertifika, okul bahçesinde düzenlenen törenle İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş tarafından Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Demir ve müzik öğretmeni Emine İyi'ye verildi. Elde edilen dereceden dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Gündeş, "Bu başarı sayesinde ilçemiz ve okulumuzun adı Guinness'e girdi. Bu hem Nizip, hem Gaziantep ve Türkiye adına önemli bir başarı" dedi.

Müzik öğretmeni Emine İyi, okulunun adını tarihe yazdırmanın gururunu taşıdıklarını belirtirken, Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Demir de emeği geçenlere teşekkür etti. Demir, Japonya'da bir ilköğretim okulunun 138 öğrencisine ait rekoru kat kat fazla öğrenciyle kırmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederken, "Okulumuzun öğrencilerinden 664'ü melodika, diğerleri keman, davul, darbuka gibi enstrümanlar kullandı. Melodika kullanan öğrencilerimizin sayısıyla rekor kırılmış oldu. Rekor denememizde öğrencilerimiz enstrümanlarını kullanırken, 23 Nisan ile ilgili şarkılar da seslendirdiler" diye konuştu. Metin İLİKSOY/NİZİP (Gaziantep), (DHA)

fotoğraflar için tıklayınız
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: