Gülben Ergen'in 34. okulu Rize'de açıldı!

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu "Çocuklar Gülsün Diye Derneği", 34’üncü anaokulunu 18 Mayıs’ta Rize’nin Ardeşen ilçesinde açtı.

Yaşam

Gülben Ergen'in 34. okulu Rize'de açıldı! “Çocuklar Gülsün Diye – Kübra Demiralay Anaokulu” adını alan okulun açılış törenine Rize Valisi Ersin Yazıcı, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar, okulun yapımını karşılayan Demiralay ailesi ve devlet protokolü katıldı.


Törende bir konuşma yapan Gülben Ergen şunları söyledi: “Çocukların erken yaşta eğitilmesi çok önemli. Dernek olarak daha çok çocuğun okul öncesi eğitim imkânına kavuşması için çaba gösteriyoruz. Ülkemiz için çok önemli bir günün, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın öncesinde yeni bir anaokulu açmak coşkumuzu ve gururumuzu daha da artırıyor. Bugün özellikle anneler beni burada çok güzel karşıladı. Karadeniz kadınlarını çok seviyorum. Çok beceriklidir Karadeniz’in kadınları.


“Bir insanın eşine vereceği en şahane doğum günü hediyesi”
Ardeşen’de açtıkları bu yeni okulun da bir kadın kahramanı olduğunu belirten Gülben Ergen sözlerine şöyle devam etti: “Hayırsever ailemizden Mustafa Demiralay eşine farklı bir doğum günü hediyesi vermek istemiş. Karadeniz turuna çıkalım diyerek Ardeşen’e getirdiği eşine büyük bir sürpriz yaparak, ‘Bu okulu senin için yaptırdım, adını verdim. Doğum günün kutlu olsun’ demiş. Rize Ardeşen’de açtığımız bu 34. anaokulumuz Kübra Demiralay adını taşıyor. Gerçekten de bir insanın eşine vereceği en şahane doğum günü hediyesi. Anaokulumuzu her zaman olduğu gibi annelere emanet ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bunlarda ilginizi çekebilir: