GÜLSE BİRSEL'DEN AÇIKLAMA

Gülse Birsel, Avrupa Yakası’nda İfot karakterini canlandıran Hümeyra’nın 5 yıl sonra diziyle yollarını ayrılması herkesi şaşırttı. Bu ayrılıkla ilgili iki iddia ortaya atıldı. Bunlardan ilki Hümeyra’nın kavgalı olduğu Ata Demirer’in diziye geri dönmesi, diğeri ise sanatçının yapımcı firma Plato Film’den istediği zammı alamaması. Bunların hangisi doğruydu? Merak edilenleri dizinin senaristi ve oyuncusu Gülse Birsel Vatan'a anlattı.

Magazin

GÜLSE BİRSEL'DEN AÇIKLAMA * Hümeyra neden diziden çıkartıldı?

Bütün bunlar olurken ben Bodrum’daydım. Ama Hümeyra Hanım’ın istediği miktarı Plato Film’in veremeyeceğini ve bununla ilgili uzun uzun görüşmeler yapıldığını biliyorum. Beni de Bodrum’dayken arayıp “Hümeyra ayrıldı” dediler.

* Tepkiniz ne oldu?

Hemen Hümeyra’yı aradım. Hem Plato Film, hem de Hümeyra ile arayı bulmaya çalıştım. Fakat özellikle de Plato tarafından ipler çoktan kopmuştu. Anladığım kadarıyla Hümeyra, Plato’dan belli bir rakam istedi fakat o rakamı vermeyi kabul etmediler. Bunun üzerine Hümeyra daha sert bir pazarlığa girdi ve “Vermiyorsanız o zaman yokum” dedi. Plato da “Tamam” dedi. Bu sene Avrupa Yakası ekibine çok zamlar yapılamadı hatta hiçbir oyuncuya zam yapılamadı. Çünkü dizimizin süresi kısaldı. Her bölümümüz geçen seneki gibi uzun olmayacak.

* Hümeyra Hanım’a istediği rakam verilemez miydi?

Zam yapılabilirdi ama Hümeyra Hanım’ın istediği oranda asla zam yapılamazdı.

* Gidişi sizi nasıl etkiledi?

Hümeyra Hanım şu ana kadar diziden ayrılmasına en çok üzüldüğüm ve kendimi en kötü hissetiğim oyuncudur. Çünkü müdahale edemediğim bir konu oldu. İnsan olarak çok sevdiğim oyuncu olarak çok beğendiğim bir isimdi. Onun gitmemesi için uğraştım ama bir açık kapı dahi bırakmadığını sonuna kadar hissettim.

* Peki diziye İfot’un yerine biri mi gelecek?

Bunu söyleyemem 1. bölümde izleyeceksiniz.

* Tolga Çevik de bu sebepten dolayı ayrılmış.

Bunu Tolga’ya sormanız lazım. Bize söylenen Komedi Dükkanı’na ağırlık vermek istemesi. Ama Tolga’nın, Ata’nın ( Demirer ) gelişini basından öğrendiği için bozulduğunu biliyorum.

* “Ayrılmak istiyorum” diyen oyuncuya ne diyorsunuz?

Ayrılmak isteyen oyuncuyla bir noktaya kadar uğraşıyorum. “Aman Allah aşkına gitmeyin, biraz daha konuşalım” demiyorum. Çünkü ayrılmak isteyen oyuncuyu kalmaya ikna etmek doğru bir yol değil. Kalsa bile istemeye istemeye oynayacaktır. Ben Avrupa Yakası’nda oynamaya bayılmayan kimsenin olmamasını istiyorum. Çünkü bu sadece para ve hatır için yapılacak şey değil. Bu yüzden Tolga ile de konuştuk, sarılarak ayrıldık. “Bu sene size faydalı olabileceğimi iyi performans gösteremeyeceğimi düşünüyorum” demesi yeterli bir sebep.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: