Gülşen'in eski vokalisti taklitçi çıktı!

Son zamanlarda bir klip dolaşıyor ekranlarda. Klip daha başlar başlamaz, “yahu ben bu klibi, bir yerlerden hatırlıyorum” dediğinizi fark ediyorsunuz. Önce konduramıyorsunuz ama sonra klip ilerledikçe “Yok, yok! Bu birebir o klip! diyorsunuz.

Kültür-Sanat

Gülşen'in eski vokalisti taklitçi çıktı! Şarkımızın adı “Miş Miş” Şarkıcımızın adı Simge… Kendine has bir yorumu var gibi görünse de şarkının müziği de, klibi de fena halde alıntı!

Önce bir şu klipleri izleyelim…

Gülşen- Bangır Bangır

Video yüklenemedi...Simge- Miş Miş

Video yüklenemedi...Şimdi bir de şu şarkıyı dinleyelim...

Riff Cohen- Dans Mon Quartier

Video yüklenemedi...Müzik tanıdık geldi değil mi? Düşünmeyin boşuna. Biz söyleyelim. Miş Miş’ın müziği Riff Cohen’in seslendirdiği “Dans Mon Quartier” şarkısının birebir aynısı! Daha doğrusu cover versiyonu.

E haliyle klip de tanıdık gelmiştir.

O da Gülşen’in Bangır Bangır şarkısına çektiği klibin aynısı!

Peki Simge kim?

12 yaşından beri kendi bestelerini yapan, 1981 doğumlu bir kızımız. Aynı zamanda İTÜ Devlet Konservatuarı mezunu. İlk çıkışını 'Bip Bip' ile yaptı; şimdilerde de ‘Miş Miş’ la popüler olmaya çalışıyor. Simge 4 yıl boyunca da Gülşen’e vokalistlik yapmış.

Gülşen özentiliği buradan geliyor belli ki! Ama keşke bu kadar taklitçi olmasaydı! Çünkü evrensel bir gerçektir; taklitler her zaman asıllarını yaşatır!


Linet Yurdakul
[email protected]

Bunlarda ilginizi çekebilir: