Gülüş tasarımı yaptırın!

Aynaya baktığınızda ve güldüğünüzde kendinizi nasıl görmek isterdiniz?

Kadın

Gülüş tasarımı yaptırın! Güldüğünüzde güzel görünebilmek için dişlerinizin, dudaklarınızın güzelliği bir arada bütünleştirmesi gerekecektir. Çok güzel dişlere sahip olabilirsiniz. Fakat dudaklar bunu tamamlamıyorsa istediğiniz sonucu alamazsınız. Biz sadece diş tasarımı değil gülüş tasarımı yapıyoruz.

Kadın ve erkek arasında farklar olur. Dişler kadınlarda yüz ovali ile uyumluluk göstermelidir. Kadınlarda daha yuvarlak oval hatlı dişler oluşurken erkekler de daha kare, dikdörtgen formlu dişler kullanılmalıdır.

Gülüş tasarımı uygulamasında dişler, dişetleri, dudak ve yanak gibi dokularda çalışmalar yapılır. Öncelikli olarak dişinizin ne kadar görünmesini istiyorsanız konuşma ve gülüş olarak bu konu değerlendirilir gerekirse diş eti yukarıya alınır dudaklar çok inceyse cilt dolgularıyla tekrar restore edilir. Botox ile dudak üstü ince çizgileri ve kasları düzenlenir. Daha sonra dişler renk , biçim ve form olarak tekrar tasarlanır.

Her isteyen kişi gülüş tasarımı yaptırabilir ve her yaşta yapılabilir. İmplant uygulamaları ile total dişsizlik vakalarında bile çok hoş gülümsemeler yaratılabilir.

Herkes istediği biçimde bir gülüşe sahip olabiliyor mu? Yoksa kişinin yaşı, yüz yapısı ve ağız yapısı gibi etkenler sonucu değiştiriyor mu?

Herkesin bir iskelet yapısı ve ağız yapısı vardır. Mucize değişikler yaratmıyoruz. Şunun sözünü veriyoruz. Şu andaki gülüşünüzden daha hoş bir gülümseme elde edebiliriz diyoruz.


GÜLÜŞ TASARIM PRENSİPLERİ

Simetri: Yüzü ikiye ayıran çizgiye göre oluşan simetri estetik olarak tatmin edici bir gülümseme için oldukça önemlidir. Bazı hallerde tam bir simetri yakalamak mümkün olmasa bile illüzyonlarla simetrik görünüm elde edilmelidir.
Yatay Düzlem: İdeal olarak gülme hattını oluşturan üst ön dişlerin kesici kenarları iki gözün ortasından geçen yatay çizgiye paralel olarak düzenlenmelidir.
Gülme Çizgisi: Üst dişlerin kesici kenarlarının birleşmesi ile oluşan kavis, güldüğünüz zaman görülen alt dudak kavsine paralel olmalıdır.
Dişeti çizgizi: Üst dişlerin dişetetleriyle birleştiği en uç noktalarda oluşan geçen çizgi uyum içinde ve üst dudak çizgisine paralel olmalıdır.
Gülme genişliği: Dar bir gülümsemede yan dişler çoğunlukla gölgede kalır, buna karşılık geniş bir gülümseme dişlerin önden arkaya doğru ideal geçişine olanak verir, gereğinden fazla gölgeler oluşmaz ve göze daha hoş gelir.
Altın Oran: Mimaride ve resim sanatında olduğu gibi ön altı dişin önden arkaya doğru uyumlu dizilimin ve görünen genişliklerinin de görsel bir kuralı vardır. Bu 1 sayısı ile 1.688 sayısının matematiksel oranıyla tarif edilen altın oran kuralıdır.
Dişlerin Oranı: Güzel bir gülüş elde edebilmek için temel prensiplerden bir diğeri de dişlerin birbiriyle uyumlu olması kadar her dişin eni ile boyunun da orantılı olmasıdır.
Embraşurlar: Dişlerin kesici uçları arasında doğal bir şekilde oluşan ve embraşur adı verilen küçük üçgen alancıklar bulunur. Bu embraşurların uyum içinde olması gerekir.
Dudaklar: Dudaklar dişler için bir fotoğrafın çerçevesi gibidir. Dudakların şekli, dolgunluğu ve simetrik görünümü bir gülüşü oldukça değiştirebilir.

Bunlarda ilginizi çekebilir: