Güneş lekelerinden kurtulun!

Yaz aylarında bronz ten için saatlerce güneşlendiniz şimdi lekelerden kurtulma zamanı.

Kadın

Güneş lekelerinden kurtulun! Yaz aylarında bronz bir ten için saatlerce güneşlendiyseniz şu sıralar güneş lekeleriyle başınız dertte olabilir. Ancak çaresi var...

Tatilde bilinçli davranarak, güneş koruyucu kullanıp korunmayı seçseniz dahi artık güneş ışınları son derece zararlı ve cildi hasarlama konusunda etkili. Güneş ışınları ciltteki nemi azaltır.

Buna bağlı yaz sonu cildimizde yeni kırışıklıkların ortaya çıktığını var olanların derinleştiğini, cildin kuruduğunu ve ciltteki lekelenmelerin arttığını görürüz...

Doktor Özgür Esen Çetiner, işte bu can sıkıcı sorunlardan kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi:

Tedavide geç kalınmamalı...

Bütün bu problemlere erken dönemde müdahale etmek bu sorunların derinleşmesini ve kalıcı olmasını engeller. Leke problemiyle savaşmak için ciltte içeriden dışarıya tedavi uygulamak sadece yüzeyde kalmamak önemlidir. Durum böyleyken uygulanacak tedaviler kişiye ve ihtiyaca göre değişmek üzere aşağıdaki gibi sıralanabilir:

KİMYASAL PEELİNG

Cildin çeşitli tabakalarını kontrollü ve yüzeysel bir şekilde soyulmasına yardım eder. Donuk ve cansız cildi canlandırır. Lekeler derinleşmeden yapılan 4 yada 6 seans kimyasal peeling kişinin lekelerinde açılmaya neden olacaktır.

PRP

Bu işlemle cilt altına verilen büyüme faktörleri cildi içerden dışarıya yenileyen ve tamir eden bir tedavi şeklidir. Kişinin lekeleri derinse, beraberinde sıkılaşmaya ihtiyacı varsa ve ince kırışıklıkları mevcutsa PRP ile bu sorunları ortadan kalkar. Ortalama 3 seans yapılır. Kişiden alınan 10 / 20 cc kan özel bir işleme tâbi tutulur. Kanın kırmızı kısmı ile plazma kısmı ayrıştırılır. Plazma kısırımdan elde edilen büyüme faktörleri ozonla aktiflenir ve cilt altına özel tekniklerle uygulanır. Doğaldır ve çok iyi sonuçlar alınır. Cildin estetik müdahale olmadan doğal bir yöntemle gençleşmesi sağlanır.

MEZOTERAPİ

İçinde vitamin aminoasit ve peptit gibi daha birçok bileşenin olduğu özel kokteyler hazırlanarak çok ince iğneler yardımıyla cilt altın, verilir. Cildin ihtiyacına göre hazırlanan bu kokteyller cildi içeriden besler cildin nem dengesini tekrar kazandırır. İçerisindeki antioksidan maddeler sayesinde ciltteki serbest radikal hasarı onarılır

MEZOPORASYON

Bu yöntemde özel olarak geliştirilmiş ve bilimsel olarak Nobel Ödülü almış ve daha sonra kozmetik alana uyarlanmış bir cihaz yardımıyla cilt altına ve hücre içine ulaşılır. İğnesiz, ağrısız son derece konforlu bir uygulama şeklidir. Uygulamak istediğimiz her türlü leke açıcı maddeyi, solüsyonları ve kokteylleri cilt altına cihaz yardımıyla verebiliriz.

Canlı bir cilde sahip olmak sizin elinizde?

CİLDİMİZ bizim için muazzam derecede çok iş yapar fakat biz onun için kendimizi pek yormayız. Deri de tıpkı kalbimiz ya da karaciğerimiz gibi bir organımızdır aynı zamanda vücudun bir aynasıdır. Erken yaşlanma, kırışıklıklar, lekelenmeler, orta yaşlardaki sarkmalar cildimize ihtiyaç duyduğu bakım ve özeni göstermekte düştüğümüz başarısızlığın sonucudur. Yaz biterken lekeleriniz derinleşmeden bu tedavilerden faydalanıp, cildinize tekrar eski formunu kazandırıp, sağlıkla parlayabilirsiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: