Gür saçlar hayaliniz ise...

Kadınlar saçlarının sönük, mat ve hacimsiz oluşundan hep şikâyetçidirler. Hele ki saç dökülmeleri de başladıysa kel kalma korkusu bile içlerini saran kötü bir tehlike çanıdır. Kadının ihtişamını yansıtan gür saçlar bu noktada hem kendini iyi hissetmesi, hem de dikkat çekiciliğini kaybetmemesi için en önemli detaydır. Çünkü saçlara bakılır ve saç kadının ziynetidir.

Kadın

Gür saçlar hayaliniz ise... Fiziksel stres ve hamilelik döneminde daha çok rastlanan saç dökülmeleri ciddi bir problemdir. Protein eksikliği ve vitamin fazlalığı da buna yol açabilir. Bu sebeple ortaya çıkan bu sıkıntıdan kurtulmak için yorulmuş saçlara yardımcı olmak, beslemek ve bakımını yapmak hem sizi hem saçlarınızı güçlendirecektir. İlk maske tarifimiz halk arasında da sıklıkla bilinen sarımsak maskesidir.

Üç diş sarımsak ezilerek macun haline getirilir ve saç diplerine ovalayarak yedirilip sürülür. Bu sökülen yerlerden yeni saçların fışkırmasına yardımcı olacak bire kürdür. Kokusuna dayanabilenlerin mutlaka iyi sonuç alacakları bu yöntem haftada bir kez tekrar edilirse kısa sürede çok daha gür saçlara kavuşulur.

Gürleştirici bir başka tarif:
Dört yumurta sarısı, iki yemek kaşığı çörek otu yağı, bir kaşık zeytinyağı, susam yağı ve badem yağı karıştırılarak bir karışım elde edilir. Saç diplerine masaj yaparak sürülüp bir saat kadar saçta bekletilir. Yüzde doksan iyi sonuç veren bir maskedir.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: