GÜZEL AMA SEKSİ DEĞİL

Seksilikten hiç nasibini almadığı halde ekranlarda sürekli seksi diye lanse edilen, güzel ama cinsel cazibeden yoksun ünlüler hangileri? Bu yazının konusu onlar...

Magazin

GÜZEL AMA SEKSİ DEĞİL Victoria’s Secret’ı Victoria’s Secret yapan, sadece podyumda diş ipi inceliğinde iç çamaşırlarıyla salınan melek kanatlı güzel mankenleri değil, aynı zamanda ünlü “Ne seksidir, ne değildir?” konseptli reklam kampanyası olmuştu. Firmanın dev anketinde o sene insanların neleri seksi bulduğu anlaşılmıştı: Kovboy çizmeleri, düşük belli jeanler ve dantel iç çamaşırları... Kabul, elbette söz konusu mankenlerin ince belleri ve iri Göğüslerinin de konseptin geliştirilmesine katkısı olmuştur. Nihayetinde 21. yüzyılın güzellik sloganını ezberlemiş durumdayız: “İnceyim, o halde varım!” Öte yandan, kovboy çizmeleriyle dantel iç çamaşırları işbirliğinin ortaya koyduğu şey ise; seksapelin sadece fiziksel güzellikte değil, daha çok kafa karıştırıcı ayrıntılarda gizli olduğu gerçeği. Bir kadın kovboy çizmesi gibi kaba, erkeksi bir şeyi incecik dantel iç çamaşırlarıyla tamamlıyorsa, bu kadının cüretkar, gözüpek ve maceraya açık biri olduğunu da anlarız.

Ya seksi olmayanlar? Victoria’s Secret’ın yerine biz yaptık o araştırmayı; sorduk soruşturduk. İşte konuştuğumuz Kadın ve erkeklerin anlattıklarından bazıları...

32 yaşındaki editör bir kadın mesela, onu evine davet ettiğinde mutfağa girip şahane yemekler yapan bir erkeği seksi bulabileceğini söyledi. “Düşünsenize; adam hoşlandığı kadın için özel bir şeyler hazırlıyor. Hele yemek esnasında zekice birkaç espri yaparsa, tamamdır.”

KİMİNİ TOMBUL, KİMİNİ ZAYIF DİYE ARZULARSIN

Reklamcı bir erkek “Bir kadının çok iri göğüsleri, ötekininse dümdüz göğüsleri seksi olabilir. İnsan bir kadını çok zayıf, diğerini ise tombul olduğu için arzulayabilir... Konuşma biçimi, bakış, giyinişle ilgili bir detay da seksi olabilir” diyor ve ilginç bir soru soruyor: “Televizyoncular erkeklerin magazin programlarında boy gösteren şımarık tipleri pek de seksi bulmadığını ne zaman anlayacak?” “Reklamcıların, televizyonların bu tavrında hiç mi payı yok” diye sormak bile geçti içimden, fakat cevabı öyle iyiydi ki, bu seferlik üstüne gitmemeyi tercih ettim. Ona göre erkekler, “ben buradayım” diyen şahsiyetli kadınları daha heyecan verici buluyor. Peki seksilikten hiç nasibini almadığı halde ekranlarda sürekli
seksi diye lanse edilen ünlüler kim? İşte biz onları araştırdık.

BARBIE BEBEK VE SİLİKON

Bizim anketimize göre seksi olmayan güzeller: Sırasıyla, Ebru Şallı, Bergüzar Korel, Demet Kutluay, Seray Sever, Eda Taşpınar, Ece Sükan, Ebru Akel, Özge Özberk, Ece Erken, Özgü Namal...

EBRU ŞALLI

- Barbie bebeklerle vitrin mankenlerini ve silikonları seksi buluyorsanız eğer, mesele yok!

- Hayatta bilinecek her şey benden sorulur tavrı yetmiyormuş gibi, gözlerinin içi gülmezken bile sürekli gülümsemesi çok antipatik.

BERGÜZAR KOREL

- Binbir Gece’de bir gecelik sevişmenin sonundaki 150 bin doları o soğuk nevale tavırları, mızmızlığı ve gözlerini manasız yere iri iri açması karşılığında elde etmişse, bu işte bir terslik var.

- Beyaz Show’a katıldığında Lost’un yıldızı Josh Holloway’e “Size dokunabilir miyim” dediği an, Şehrazat’ın bittiği andı. Ortaokullu kızlar gibi davranan bir kadını kim seksi bulur ki?

DEMET KUTLUAY

- Onlarca operasyonla yüzünü tanınmaz hale getirmeden ve
dudaklarını kolajenle şişirtmeden önce daha güzel sayılırdı.

- Bir süredir üstlendiği mükemmel eş ve anne rolü çok yapay. Anatanrıça heykeli gibi, gülümsemeyi bile beceremiyor.

- Eski çapkınlık günlerinden sonra ‘mutlu ve kutlu’ bir evliliği sürdürdüğü kocası İbrahim Kutluay’la birlikte bir erdem abidesi gibi kafa ütülemesi sinir bozucu.

MAÇOLUK ANTİPATİK Mİ?

Seksi bulunmayan erkekler: Sırasıyla, Tamer Karadağlı, Erkan Petekkaya, Tan Sağtürk, İbrahim Kutluay, Keremcem, Yalın, Burat Kut, Burak Hakkı, Vatan Şaşmaz, Beyazıt Öztürk...

TAMER KARADAĞLI

- Sürekli maço tipleri oynaması, insanı rahatsız edecek kadar kötü rol yapması ve bu konuda kendini hiç düzeltmemesi, geliştirmemesi son derece antipatik.

- Birlikte olduğu kadınları daima yarı yolda bırakması... Hatta ayrıldıktan sonra haklarında ileri geri konuşması...

- Hayatındaki hiçbir kadına sahip Çıkamaması, seks kaseti skandalındaki olgunluktan uzak ve korkak tavırları...

ERKAN PETEKKAYA

- Doğulu bir tarafı var ama bundan utanır, kendine yakıştıramaz gibi bir hali de var. Renksiz, kokusuz bir adam. Öne çıkan hiçbir parlaklığı yok.

- “Karıma şöyle bağlıyım, böyle bağlıyım” dedikten sonra birileriyle öpüşürken yakalanması, kız arkadaşlarından birine yumruk atıp “Hak etmişti, pişman değilim” demesi...

TAN SAĞTÜRK

- Kötü dans ettiği halde kendini baledehası diye yutturmaya kalkışması.

- Yeni parlayan her genç kadına doğrudan yaklaşıp onun ‘ilk’ sevgilisi olması. Şöhretini birlikte olduğu kadınların üzerinden korumaya çalışan bir erkek kime çekici gelebilir ki?

SEVİM GÖZAY, Televizyoncu, gazeteci

"Seksi kadın, sağlıklı kadındır"

Devrimlerin ve modanın değiştiremediği cinsel yasalar gereği, herkes ‘iyi’ olanı istiyor. Bu yüzden, üreme içgüdüsünü en çok tetikleyen şey aynı zamanda en seksi olan. Saçı, gözü, dudağı, bacağı nasıl olursa olsun, seksi kadın ‘sağlıklı’ kadındır. Fit görünmeye takmamızın sebebi bu. Cinsel çağrışımlar, gücünü sağlıktan alıyor. Gür saçlar, sağlam dişler, zinde beden, ışıldayan gözler. Hem fiziksel hem zihinsel olarak kendine iyi bakan kadın, her yaşta seksidir. Enerjisi, kendine güveni yerindeyse, gülümseyen ve gözlerinin içi parlayan bir kadının, birkaç kilo fazlalığını da kimsenin dert edeceğini sanmam!

TOLGA MERİÇ, Gazeteci, yazar

"Sömürmeyen kadın seksidir"

Erkeği boş bir iktidarın tepesine oturtup, onu orada hırpalansın diye tek başına bırakmayan her zeki ve cesur kadın göz kamaştıracak kadar seksidir diye düşünüyorum. Çünkü erkekliğe atfedilmiş her türlü iktidar, kendi sömürüsünü ve yıkımını da beraberinde getiriyor. Erkek o iktidarda kendini kullanılmış hissediyor ve çöküyor. Kendisini sömürmeyen, kullanmaya kalkmayan, hem zihnen hem de yaşam pratiklerinde yanında eşit koşullarla yol alan her kadını ise çok seksi buluyor.

ENTELEKTÜEL SEKS DERGİSİ NERVE SEÇTİ

İnternetin entelektüel seks dergisi Nerve, güzel ama seksi olmayan ünlülerin listesini yaptı. İlk sırada yüzündeki operasyonlar yüzünden mimik yapmayı bile beceremeyen Nicole Kidman vardı: “Günlük hayatta kendini tamamen bırakmış durumda. Yılda bir kere, o da film çekeceği zaman güzelleşip insan içine çıkıyor, ama o zaman da o kadar yapay ki...” İkinci, Kidman’ın eski eşi Tom Cruise’du. Scientology’nin kuklası olduğu, yeteneklerini ve karizmasını bu saçma sapan zenginler tarikatının hizmetine sunduğu ve saygınlığını bu uğurda çöpe atmaktan çekinmediği için... Diğerlerine gelince... Oscarlı Gwyneth Paltrow ‘ruhsuz’ bulunurken, ‘aptal sarışın’ Paris Hilton için şöyle denmiş: “Yatak odasında onu seksi bulan en az bir, çoğu zaman birkaç kişi muhakkak oluyor ama sabah olup güneş doğduğunda bu hissi geçmemiş birine henüz rastlanamadı.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: