'GÜZELLİĞİN SUYU' BULUNDU!

Sağlık ve güzellik sloganı ile piyasada satışa sunulan ürünlere gün geçmiyor ki yeni biri daha eklenmesin.

Magazin

'GÜZELLİĞİN SUYU' BULUNDU! İşte şimdi de bunlara ‘hidrojen zengini su ekleniyor’. Japonya’da Hiroşima’ya atılan atom bombasından sonra kurulan Tıp Bilimleri Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen ve önce hayvanların yaralarının iyileştirilmesinde kullanılan ‘hidrojenle birleştirilmiş su’ yakın zamanda Türkiye’ye de gelecek.

Türkiye ile birlikte çevresindeki 31 ülkenin satış ve pazarlama haklarını satın alan şirket, söz konusu özel suyu Türkiye’de de ürettirecek. Bu amaçla büyük su şirketleri ile görüşen Medikal Turizm Derneği Başkanı Dr. Sinan İbiş, “3-4 ay içinde eczanelerde satışına başlanacak. 2 dolardan özel paketler içinde satılacak olan hidrojenli su, yorgunluğa iyi geliyor, kolesterole, tansiyon ve şekeri düşürücü özelliğe sahip. Yine antiaging etkisi var” dedi.

BÜYÜK BİR GRUBUN OTELİNDE SPA’YA GİRECEK

Japonya’da 2002 yılından 2008 yılına kadar yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen hidrojenli su ile 2008 yılında Las Vegas’taki bir kongrede karşılaştığını söyleyen İbiş, “İki ay önce Tokyo’ya gidip bu ürünün 31 ülkedeki haklarını aldık. Amacımız bunu turizm sektöründe de kullanmak. Dünyada hidrojenli spalar dalga dalga yayılıyor. Biz de büyükbir grup ile Ankara’daki oteli için anlaştık” diye konuştu. H4O tüketiminde herhangi bir maksimum ve minimum değer olmadığını dile getiren İbiş sözlerine şöyle devam etti: “Açıldıktan sonra çevresel koşullara da bağlı olarak hidrojen içeriği düşeceği için 8 saat içinde tüketilmesi gerekiyor. Ciddi bir pazar büyüklüğüne ulaşılacağını tahmin ediyoruz.”

Özel makine ile birleştiriliyor

Japonya’da önce hayvanların yaralarının iyileştirilmesinde kullanılan H4O 2006-2007 insanlar için de üretilmeye başlanmış. Şu anda Japonya’da ciddi bir pazarı olan H4O’nun ciddi anlamda ithalinin yaygın olduğunu söyleyen İbiş, “Birçok yerde şifalı su olarak anılan kaynaklar aslında hidrojen olarak zengin sular. Özel bir makine ile su ile hidrojen birleştiriliyor” diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: