Güzellik tüyoları!

Kusursuz görünmek isteyen bayanlar için hazırladığımız kısa bilgiler çok işe yarayacak!

Kadın

Güzellik tüyoları! Güzellik deyince akla; cilt bakımı, makyaj ve saçlarımız gelir. Her birine ayrı ayrı vakit harcayarak ayrı ayrı kitap ve doktorlardan tavsiyeler alarak uygulamak oldukça zor olduğundan size kısa kısa tüyolar veriyoruz.

Ojenin kurumasına yardımcı olmak için ellerinizi buzlu su dolu bir kasenin içinde 30 saniye bekletin.

Peeling’i sert hareketlerle yapmak yerine hafif hareketlerle ve daha uzun sürede yapın. Cildinize aşırı baskı uygulamaktan kaçının.

Günde bir kadehten fazlası yağ üretimini artırır ve gözenekleri genişletir. Uykusuzluk da aynı sonuçlara sebep olabilir, bu yüzden uykunuzu almaya özen gösterin, en az 7 saat uyuyun.

Güneş koruyucunuzun etkisini bolca nar yiyerek artırabilirsiniz. Nar cildin güneşten korunma özelliğini yüzde 25 oranında artırıyor.

Rujunuzu gün içinde sık sık tazelemek yerine dudaklarınıza biraz nemlendirici sürdükten sonra dudak kalemiyle çerçeveleyin ve içini doldurun. Sanki kendi rengi gibi görünecek ve hiç çıkmayacak.

Aşırı sıcaklık ciltte oluşan kızarıklıkları daha da kötüleştirebilir. Çatlamış kılcal damar görünümünü önlemek için saunadan, buhar banyosundan ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun.

En iyi sonucu almak için cilt bakım ürünlerini doğru sırayla kullanın. İlk önce serum, sonra ağır formül içeren ürünlerle devam edin. Örneğin sabah anti oksidan içerikli bir serumun ardından nemlendirici ve son olarak bir güneş koruyucu uygulayabilirsiniz.

Salatalığın rahatlatıcı etkisini artırmak için rendeleyin. Böylece şişkin gözlerinizi iki ince dilimden daha çok örtecektir.

20) Cildinizi paketleyin: Haftada bir ellerinize ve ayaklarınıza bol miktarda yoğun bir bir losyon sürün ve streçe sarın. 30 dakika sonra çıkartıp cildinizin ne kadar yumuşak olduğuna bakın.

Ananas kırışıklıklara yol açan kolajen hasarını önleyen bir meyve. Donuk bir cilt tonunuz varsa kahvaltınıza ananas dilimleri ekleyin. Bir süre sonra ışıldadığınızı herkes fark edecek.

Elektriklenmeyi alan serumunuz bittiyse el kreminizden yardım alın. Avuç içinizde ısıttığınız bir damla kremi uçuşan tellere sürün. Tarayıp kendi haline bırakın. 23) Sırt üstü uyuyun: Karnınızın üstünde uyumak çok rahatlatıcı olabilir ve fakat kırışıklıkları önlemek için ters dönmelisiniz. Başınızı güzel bir şekilde kavrayarak hareket edip dönmenizi engelleyen ergonomik yastıkları tercih edin.

Greyfurt ve salatalık gibi meyve ve sebzelerin içindeki su, hücrelere içtiğiniz sudan daha iyi ulaşıyor. Günde 3 porsiyon meyve ve beş porsiyon sebze tüketmeye çalışın.

Eğer ayak kokusundan şikayet ediyorsanız ayağınızı bir kap dolusu siyah çayın içinde bekletin. Çayın iyice demlenmesine izin verin. Çay taneleri cildinizin pH oranını değiştirir ve kokuyla savaşır.

Bir yaz boyunca giydiğiniz parmak arası terlikler nasırlara yol açtıysa geceleri siğil yok edici uygulayarak onlardan kurtulabilirsiniz. Sabah sadece ölü deriyi ponza taşıyla ovmak kalır.

Akşam yatmadan önce saçınızı öne eğerek yumuşak bir fırçayla fırçalayın. Dairesel hareketlerle başınıza masaj yaparak hem daha derin bir uyku çekebilir hem de daha sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz.

Tırnaklarınızı kuvvetlendirmek için her gün içinde yüksek kalsiyum ve fosfor bulunan taze havuç suyu tüketin.

Saçınızı havluyla çekiştirerek kurutmak ona zarar verir. Nazik hareketlerle saçınızın nemini havluyla ya da koton bir tişörtle alın. Tişört saçınızı elektriklendirmeden nemini alacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: