Güzellik ürünlerine dikkat!

Her gün kullandığınız oje, deodorant ve makyaj malzemeleri ürünleri tehlike saçıyor.

Kadın

Güzellik ürünlerine dikkat! Her gün kullandığımız kozmetik ürünlerinde ki kimyasal maddeler, kansere yola açabiliyor. Kimyasallar anne karnında ki bebeğe kadar zarar verebiliyor.

Fransa'da Noteo Enstitüsü'nün yaptığı araştırma, kozmetik ürünlerin yüzde 40'ının en az bir endokrin bozucu madde içerdiğini gösteriyor. Bu kimyasallar yüzde 74 ile en çok ojelerde bulunuyor. Fondötenlerin yüzde 71'i, göz makyajı ürünlerinin yüzde 51'i, makyaj temizleyicilerin yüzde 43'ü, rujların yüzde 40'ı, deodorantların yüzde 36'sı, diş macunlarının yüzde 30 ve şampuanların yüzde 24'ünde bu kimyasallar bulundu. Uzmanlar, bu tür ürünlerde kullanılan paraben ve cyclopentasiloxane gibi maddelerin iç salgı bezlerini oluşturan sistemi bozduğunu belirtti.

Bu kimyasalların çok az dozu bile, meme ve prostat kanserlerine ve kısırlığa yol açabiliyor. Ayrıca bu maddeler anne karnındaki bebeğin gelişimini de olumsuz etkiliyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: